Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Emotion Owl Детска маска за спиење

Photo
Video

Блокирањето на светлината помага да се опуштат активните умови и води до подлабок и поздрав сон. Помогнете му на вашето малечко да спие подобро каде и да е со оваа забавна маска за спиење која ќе ја обожаваат. Изработена со меки и нежни материјали, нема да ја иритира чувствителната кожа, а има весел дизајн со популарните Бувчиња со чувства семејство. Достапна во 4 бои.

Emotion Owl Детска маска за спиење
Од 390,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Блокирањето на светлината помага да се опуштат активните умови и води до подлабок и поздрав сон. Помогнете му на вашето малечко да спие подобро каде и да е со оваа забавна маска за спиење која ќе ја обожаваат. Изработена со меки и нежни материјали, нема да ја иритира чувствителната кожа, а има весел дизајн со популарните Бувчиња со чувства семејство. Достапна во 4 бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подобро спиење со помалку одвлекувања на вниманието

Во идеален свет сите би можеле да си легнеме и да заспиеме во тивко, темно и удобно место, каде лесно ќе се опуштиме. Во реалноста, често треба да заспиеме во помалку идеални услови. Еден проблем е премногу светлина, која може да влијае дури и на затворени очи и да нè држи будни. Секако, проблемот е дури посериозен за малите деца, на кои им е потребен повеќе сон и често на најчудните места и во најнеобичните времиња. Токму поради тоа, Dormeo ја направи оваа маска за спиење, специјално за деца.

Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask

Дизајн во кој ќе се заљубите вие и вашите деца

Маската за спиење има ексклузивен дизајн на кој се наоѓа бушавото лице на четири бувчиња од колекцијата Семејство, со уши, големи очи и мал, жолт клун. Маската е достапна во бела, жолта, розева и сина боја. Малите деца ќе ја обожаваат, додека родителите и бабите и дедовците, ќе уживаат во нивниот сладок изглед. 

Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask

Меки материјали за слатки соништа

Маската за спиење се носи на нежната и чувствителна кожа на лицето. Токму поради тоа, Emotion Owl Маската за спиење е изработена од специјално избрани материјали, за да биде пријатна за носење. Страната која ги допира очите е изработена од ултра меки и нежни влакненца, за чувство на смирување кое нема да предизвика иритации. Маската стои на место благодарение на удобната еластичка прерамка. .

  • Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask
  • Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask
  • Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask
  • Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask

Многу практични употреби, дома и надвор

Иако маската е совршена за спиење навечер, добро е да имате една при рака за кога на вашето дете ќе му биде потребно малку мир и тишина за да се смири. Одлична е за патување, во автомобилот или на патување или кога детето треба да ја дели собата со некој кој сака да чита до доцна.

  • Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask
  • Dormeo Emotion Owl Sleeping Mask
Технички карактеристики
Дормео линија Trends
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star