Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Помогнете му на вашето дете квалитетно да се наспие со душек специјално дизајниран за да обезбеди правилна поддршка, со комбинација на Octaspring® технологија и Ecocell® пена. Водоотпорен со навлака која се пере и CleanEffect® третман кој овозможува максимална хигиена и свежина. Достапен во 5 димензии.

Dormeo Emotion Owl Детски душек
16.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Помогнете му на вашето дете квалитетно да се наспие со душек специјално дизајниран за да обезбеди правилна поддршка, со комбинација на Octaspring® технологија и Ecocell® пена. Водоотпорен со навлака која се пере и CleanEffect® третман кој овозможува максимална хигиена и свежина. Достапен во 5 димензии.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • ПРОИЗВЕДЕН ВО ЕУ

  Душекот е изработен и произведен во ЕУ. Ова значи дека ги поседува сите високо квалитетни стандарди на ЕУ и на брендот Dormeo

 • 30 НОЌИ ТЕСТ ПЕРИОД

  Тестирајте го новиот душек 30 ноќи и ако не ви се допаѓа, ќе ви ги вратиме парите.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има 15 години гаранција. Тоа се 5470 утра во кои ќе се разбудите наспани и подготвени да го зграпчите денот.

Душек специјално дизајниран за децата кои растат

Dormeo™ има долгогодишно искуство во создавање на квалитетни производи за совршениот сон и новиот Emotion Owl Душекот го комбинира најдоброто од тоа што го научивме, за да ви обезбедиме удобност, поддршка и хигиена кои му се потребни на секое дете.

Спиењето е основа на здрав развој

Истражувањата покажуваат дека спиењето е многу повеќе од едноставен процес на телото за да ги наполни батериите по долг ден поминат во работа, игра или учење. Квалитетниот сон или  попладневна дремка, е тоа што му е потребно на мозокот за да ја научи лекцијата на денот и за да може телото да ги произведе хормоните кои се потребни за здрав развој. Квалитетниот сон може да помогне да се балансира расположението и чувствата и води до продуктивни навики и однесувања.

Три начини за подобар душек

Emotion Owl Душекот е внимателни дизајниран за да му го обезбеди на вашето дете потребниот сон.

 • Горен слој од 3см Ecocell® пена со флексибилна 3D клеточна структура која се прилагодува на телото и обезбедува цврста поддршка и удобност за телото кое расте, на кое му е потребна здрава подлога за спиење. Уникатниот дизајн овозможува одличен проток на воздухот со цел да ја одржи средината за спиење сува и хигиенска.
 • Слој од 3см Octaspring® пружини од мемори пена кои овозможуваат постојана, прилагодлива поддршка во 8 колони кои се прилагодуваат на обликот и движењето на телото, овозможувајќи динамична поддршка за сите положби на спиење, без разлика дали вашето дете спие на страна, грб или стомак. Трите зони на удобност нудат различно ниво на поддршка за да одговора на различни делови на телото, нудејќи подобро држење.
 • Долен слој од 10см Ecocell® пена за удобност и одмор.

Хигиена како најголем приоритет

Додека удобноста е важна за душекот на детето, хигиената е неопходна. Душекот доаѓа со водоотпорна навлака која се вади и се пере на 40°C и е збогатена со CleanEffect третман кој се бори против бактерии, микроби, прашински грини и алергени, за да му овозможи на вашето дете свежа и чиста средина за спиење и да ја заштити нивната чувствителна кожа и бели дробови.

Достапен во 5 димензии

Душекот се испраќа вакумски спакуван за полесен транспорт и е достапен 5 димензии, 80x190, 80x200, 90x190, 90x200 и 120x200см, доволно голем за да легнете заедно со вашето малечко и да читате приказни пред спиење.

Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Цврстина Тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star