Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Бувчиња со чувства - Ученик 123 и ABC

Photo
Video

Разбудете се, време е за учење! Најновите членови на семејството Бувчиња со чувства се тука за заедно да ги научите основите, помагајќи му на вашето дете да ги научи буквите, бројките и како да чита време. Овој прекрасен 3-во-1 подарок може да се користи како мека играчка или перница, полнето е со Wellsleep® влакна и доаѓа со меко ќебе, за најмалите секогаш да бидат подготвени за прегратки, дремка или игра.

Dormeo Бувчиња со чувства - Ученик 123 и ABC
1.690,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Разбудете се, време е за учење! Најновите членови на семејството Бувчиња со чувства се тука за заедно да ги научите основите, помагајќи му на вашето дете да ги научи буквите, бројките и како да чита време. Овој прекрасен 3-во-1 подарок може да се користи како мека играчка или перница, полнето е со Wellsleep® влакна и доаѓа со меко ќебе, за најмалите секогаш да бидат подготвени за прегратки, дремка или игра.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Запознајте ги најновите членови на семејството!

Семејството Бувчиња со чувства многу брзо стана една од најпопуларните линии на Dormeo, нудејќи шармантни меки играчки со емотивни предности, изработени од висококвалитетни материјали, за удобни прегратки. Сега, овие два нови членови се придружуваат на семејството, со фокус на тоа вашите дечиња да се подготват за училиште и за живот исполнет со уживање во учењето.

Dormeo Emotion Owl Learning Dormeo Emotion Owl Learning

Бројки и букви, основата на учењето

Од сите работи кои ги учиме на училиште, бројките и буквите се основата, нудејќи ви цврсти темели за читање, математика, читање на времето и учење многу повеќе за светот кој го споделуваме. Сега, можете да им помогнете на најмалите да создадат врска со образованието, во која ќе уживаат, додека учат да ги препознаваат буквите и бројките, со поддршката на бувчињата.

Dormeo Emotion Owl Learning

Две бувчиња за заедничко уживање

Виолетовото бувчња има часовникот на стомакот и две стрелки кои може да ги движите за да вежбате кажување на часот. Портокаловото бувче носи капа, држи книга и ја има азбуката на стомакот, заедно со тајни џебови за слатки. Слатките изрази на бувчињата ги прават идеални другарчиња за учење и играње.

Dormeo Emotion Owl Learning

Три практични употреби во едно забавно пакување

Секое Бувче може да се употребува на три различни налиини. Бувчето е прекрасна играчка, познато лице и пријател. Може да се користи како перница и заедно со ќебето да ги користите за пријатна дремка на кое било место.

Dormeo Emotion Owl Learning

Играчки кои целосно се перат

Ќебето е со димензија 130х180см, додека секое бувче е со димензија од 33см. Ќебето и бувчето може да се перат во машина на 30°C, за секогаш да бидат свежи и прекрасни на изглед. Бувчињата се полнети со Wellsleep® напредни микровлакна за прекрасно чувство додека ги прегрнувате.

Dormeo Emotion Owl Learning

Emotion Owl колекција

Emotion Owl Бувчињата со чувства - Ученик 123 и ABC се дел од колекцијата Emotion Owl, која се состои и од други производи како перници, ќебиња, јоргани и меки играчки со кои ќе создадете поудобна средина за спиење.

Дознајте повеќе

Технички карактеристики
Дормео линија Trends
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star