Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Бувчиња со чувства - семејство

Во моментот нема залиха
Photo
Video
Outlet

Овие 6 Dormeo Бувчиња со чувства се 3во1 подарок за секого, мал или возрасен, кој не се плаши да ги прифати своите чувства. Секое бувче е високо 33см и може да се користи како мека играчка или перница, со Wellsleep® напредни микровлакна и меко ќебе со кое секогаш ќе бидете подготвени за гушкање, спиење или игра. Достапни во верзија мајка, татко, син, ќерка, баба и дедо.

Dormeo Бувчиња со чувства - семејство
1.090,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Овие 6 Dormeo Бувчиња со чувства се 3во1 подарок за секого, мал или возрасен, кој не се плаши да ги прифати своите чувства. Секое бувче е високо 33см и може да се користи како мека играчка или перница, со Wellsleep® напредни микровлакна и меко ќебе со кое секогаш ќе бидете подготвени за гушкање, спиење или игра. Достапни во верзија мајка, татко, син, ќерка, баба и дедо.

Дознајте повеќе
Детали за производот

ГИ СЛАВИМЕ ЧУВСТВАТА И СЕМЕЈСТВОТО

Паметното бувче знае дека прифаќањето на вашите чувства и чувствата на тие околу вас е основа за среќна врска и поздрав, поуспешен живот, заедно со семејство со цврста врска, поддршка и љубов. Токму поради тоа, Dormeo ги претставува новите 6 Бувчиња со чувства, со 3 генерации на шармантни бувчиња за игра, забава и многу повеќе.

Dormeo Emotion Owl Family Dormeo Emotion Owl Family Dormeo Emotion Owl Family Dormeo Emotion Owl Family Dormeo Emotion Owl Family Dormeo Emotion Owl Family

Три практични намени во едно забавно пакување

Сетот има 3во1 употреба која го прави идеален подарок и другарче за патување. Бувчето е:

 • Dormeo Emotion Owl Family

  Пријатна, мека играчка, познат лик и сакан пријател.

 • Dormeo Emotion Owl Family

  Меко ќебе или пешкир, кое е прекрасно на допир и ве топли.

 • Dormeo Emotion Owl Family

  Перница за спиење на секое место или кога ви е потребна дополнителна удобност, во автомобилот или на пикник.

Специјални копчиња кои овозможуваат бувчињата да се прегрнуваат

Сите бувчиња имаат нова, специјално дизајнирана карактеристика - копче на нивните крилја за да можат да се прегрнат. Колку прекрасно. Бидејќи прегратките се најмоќниот израз на љубов.

Dormeo Emotion Owl Family

Запознајте го новото семејство

Семејството е место каде децата учат за светот и за себе. Тие учат вештини кои им помагаат да преживеат и да напредуваат, способност да ги користат нивните сетила и да учат за нивните вредности. Семејството е клучно кога станува збор за здрави личност и цврсти семејства.

 • Dormeo Emotion Owl Family

  Мајка бувче

  Таа ги учи децата за тоа што е правилно а што е погрешно и ги дава најубавите прегратки и бакнежи, особено кога ќе ги изгребате колената по играње надвор.

  Таа е многу горда на успесите на своите деца, без разлика колку се тие мали и секогаш ги охрабрува своите мали бувчиња да го прават тоа што го сакаат, без разлика дали тоа е играње фудбал или свирење на тапани.

 • Dormeo Emotion Owl Family

  Тато бувче

  ТТој ги учи децата да го живеат животот како една голема авантура, ги учи да возат велосипед, да се качуваат на највисоките дрвја и да пливаат во најдлабоките мориња. Исто така, тој знае дека тие понекогаш треба да научат и да пораснат со тоа што ќе направат грешка и да биде нивната безбедносна мрежа кога тие ќе паднат и ќе погрешат.

  Исто така, тој постојано внимава на своите мали бувчиња, ги штити од опасности а во исто време ги охрабрува да бидат независни, силни и самоуверени.

 • Dormeo Emotion Owl Family

  Баба бувче

  Таа сака да ги разгледува старите семејни албуми со фотографии и да им покажува на децата дека животот е најубав кога имаат семејство кое го сакаат и со кога ќе создадат незаборавни спомени.

  Таа секогаш го нуди своето рамо на децата, им дава совети или едноставно ги прегрнува и им ги брише солзите, кога бувчињата не се чувстваат добро.

 • Dormeo Emotion Owl Family

  Дедо бувче

  Тој сака да решава крстозбори, сложувалки и да создава предмети од почеток, ги кажува најсмешните шеги, покажува игри и трикови со карти и им пушта нова музика на децата, која всушност е стара музика.

  Тие му ги кажуваат сите тајни, бидејќи тој никогаш не им се смее и не ги кажува. Тој е некој на кого секогаш му се восхитуваат, без разлика колку големи ќе пораснат.

 • Dormeo Emotion Owl Family

  Ќерка бувче

  Таа има најголема фантазија на светот. Понекогаш, таа пее караоке и се преправа дека снима музичко видео и понекогаш скока на трамболината преправајќи се дека е астронаут.

  Таа го учи својот брат на таен јазик со раце кои само тие го разбираат и ужива во доцните разговори кои ги водат во нивната соба, кога мама и тато мислат дека тие спијат.

 • Dormeo Emotion Owl Family

  Синот бувче

  Тој секогаш е подготвен за забава, особено ако тоа вклучува и валкање на рацете. Обожава играње надвор, безопасни шеги и играње од утре до вечер.

  Тој ја учи неговата сестра да се брани и е нејзиниот идол и поддршка. Секогаш ја слуша без да ја осудува и во неа го има најдобриот другар за цел живот.

Семејството го има најголемото влијание во животот на детето

Dormeo бувчињата - семејество се созададени за да ги научат децата за важноста на семејството. Тие се многу повеќе од слатки и меки играчки со кои децата ќе си играат.

 • Искористете ги овие бувчиња за да им помогнат на децата да ги разберат врските во семејстовото, за градење на поцврсти врски во семејството и многу повеќе.
 • Користете ги бувчињата - семејство за играње со улоги, за замислена игра, за зборување со децата за важноста на семејството и за учење на семејната историја.
Dormeo Emotion Owl Family

Кажете здраво на Dormeo Мини вувчињата со чувства

Секое од ова 3во1 бувче има мини верзија од 16см, кое е шармантна и мека играчка, доволно мало за да го понесете секаде со вас и секогаш е подготвено за прегратка. Нели се преслатки?

Погледнете ги мини бувчињата

Dormeo Emotion Owl Family

Бувчињата со чувства прелетаа во илјадници домови

97% од нашите потрошувачи се многу задоволни со производот*.

 • Dormeo Emotion Owl Family
 • Dormeo Emotion Owl Family
 • Dormeo Emotion Owl Family
 • Dormeo Emotion Owl Family

* истражувања спроведени на избрани пазари: Хрватска, Чешка, Латвија, Македонија, Романија, Србија, Словачка, анкетирани: 2.052

Технички карактеристики
Дормео линија Trends
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 1 рецензии

4

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Sonja

www.topshop.com.mk

Sivo buvce
Interesni i prakticni posebno za decinjata

1 производ(и)