Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Мини Бувчиња со чувства - семејство

Photo
Video
Outlet

Прославете ја топлината на семејството со овие шест шармантни меки играчки за три генерации љубов и поддршка: татко, мајка, син, ќерка, баба и дедо. Секое бувче е комбинација од прекрасен дизајн и висококвалитетни материјали од Dormeo, експертите за спиење, кои децата ќе ги обожаваат. Со висина од околу 16см, меките бувчиња кои целосно се перат, ќе ви понудат многу прегратки и дремки.

Dormeo Мини Бувчиња со чувства - семејство
290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 2
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Прославете ја топлината на семејството со овие шест шармантни меки играчки за три генерации љубов и поддршка: татко, мајка, син, ќерка, баба и дедо. Секое бувче е комбинација од прекрасен дизајн и висококвалитетни материјали од Dormeo, експертите за спиење, кои децата ќе ги обожаваат. Со висина од околу 16см, меките бувчиња кои целосно се перат, ќе ви понудат многу прегратки и дремки.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ставете го семејството на прво место и создадете основа за среќен живот

Помогнете во создавањето на безбедна, здрава средина полна со поддршка, за вашите деца, со тоа што ќе ги славите вредностите на семејстовото. Врските и љубовта кои се формираат со блиските, во раното детство, обезбедуваат сила и самоувереност кои се потребни да се соочиме со предизвиците во животот и можат да бидат извор на сигурност и радост низ животот.

Dormeo Emotion Mini Owl Family Dormeo Emotion Mini Owl Family Dormeo Emotion Mini Owl Family Dormeo Emotion Mini Owl Family Dormeo Emotion Mini Owl Family Dormeo Emotion Mini Owl Family

Запознајте ги новите пријатели - цело семејството бувчиња!

Новите Мини бувчиња со висина од 16см се цело семејство пријатели, со кое ќе се забавувате и ќе ги споделувате вашите тајни. Семејството е место каде што децата учат за светот и за самите себе. Тие се стекнуваат со вештини со кои ќе преживеат и напредуваат, способност за користење на сетилата и учење на вредностите.

 • Dormeo Emotion Mini Owl Family

  Мајка бувче

  Таа ги учи децата за тоа што е правилно а што погрешно и ги дава најубавите прегратки и бакнежи, особено по изгребани колена од играње надвор.

  Таа е горда на успесите на своите деца, без разлика колку се мали и секогаш ги охрабрува малите бувчиња и се гордее со нивните успеси, без разлика колку се тие мали и секогаш ги охрабрува своите мали бувчиња да го прават тоа што го сакаат, без разлика дали тоа е играње фудбал или свирење тапани.

 • Dormeo Emotion Mini Owl Family

  Тато бувче

  Тој ги учи децата да го живеат животот како една голема авантура, ги учи да возат велосипед, да се качуваат на највисоките дрвја и да пливаат во најдлабоките мориња. Исто така, тој знае дека тие понекогаш треба да научат и да пораснат со тоа што ќе направат грешка и да биде нивната безбедносна мрежа кога тие ќе паднат и ќе погрешат.

  Исто така, тој внимателно ги гледа малите бувчиња, ги штити од опасности и ги охрабрува да бидар независни, силни и самоуверени.

 • Dormeo Emotion Mini Owl Family

  Баба бувче

  Таа сака да ги разгледува старите семејни албуми со фотографии и да им покажува на децата дека животот е најубав кога имаат семејство кое го сакаат и со кога ќе создадат незаборавни спомени.

 • Dormeo Emotion Mini Owl Family

  Дедо бувче

  Тој сака да решава крстозбори, сложувалки и да создава предмети од почеток, ги кажува најсмешните шеги, покажува игри и трикови со карти и им пушта нова музика на децата, која всушност е стара музика.

  Тие му ги кажуваат сите тајни, бидејќи тој никогаш не им се смее и не ги кажува. Тој е некој на кого секогаш му се восхитуваат, без разлика колку големи ќе пораснат.

 • Dormeo Emotion Mini Owl Family

  Ќерка бувче

  Таа има најголема фантазија на светот. Понекогаш, таа пее караоке и се преправа дека снима музичко видео и понекогаш скока на трамболината преправајќи се дека е астронаут.

  Таа го учи својот брат на таен јазик со раце кои само тие го разбираат и ужива во доцните разговори кои ги водат во нивната соба, кога мама и тато мислат дека тие спијат.

 • Dormeo Emotion Mini Owl Family

  Синот бувче

  Тој секогаш е подготвен за забава, особено ако тоа вклучува и валкање на рацете. Обожава играње надвор, безопасни шеги и играње од утре до вечер.

  Тој ја учи неговата сестра да се брани и е нејзиниот идол и поддршка. Секогаш ја слуша без да ја осудува и во неа го има најдобриот другар за цел живот.

Семејството го има најголемото влијание во животот на детето

Dormeo Мини бувчињата - семејество се созададени за да ги научат децата за важноста на семејството. Тие се многу повеќе од слатки и меки играчки со кои децата ќе си играат.

 • Искористете ги овие бувчиња за да им помогнат на децата да ги разберат врските во семејстовото, за градење на поцврсти врски во семејството и многу повеќе.
 • Користете ги бувчињата - семејство за играње со улоги, за замислена игра, за зборување со децата за важноста на семејството и за учење на семејната историја.
Dormeo Emotion Mini Owl Family

Специјални копчиња кои овозможуваат бувчињата да се прегрнуваат едно со друго

Сите мини бувчиња доаѓаат со нова, специјална карактеристика - копчиња на нивните крилја, за тие да можат да се прегнуваат. Колку прекрасно. Бидејќи прегратките е најмоќниот израз на љубов.

Dormeo Emotion Mini Owl Family

Кажете здраво на Dormeo Бувчињата со чувства

Секое од овие бувчиња е со висина од 16см, а има и поголеми бувчиња со висина од 33см. Бувчињата со чувства може да се користи како играчка или перница, а со него добивате и меко ќебе со кое секогаш ќе бидете подготвени за игра.

Проверете ги тука

Dormeo Emotion Mini Owl Family
Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики washable at 30°C
Дормео линија Trends
Дормео програма дневна соба
Материјал полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ