Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Цврст ортопедски душек за совршена потпора на ’рбетот. Содржи алое вера, за мирен и освежителен сон.

Dormeo Aloe Vera Душек
9.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Цврст ортопедски душек за совршена потпора на ’рбетот. Содржи алое вера, за мирен и освежителен сон.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Добредојдовте во светот на мирниот сон и разгаленото спиење!

Совршена потпора и удобност во еден душек

Душекот Алое Вера е најцврстиот во семејството Дормео. Карактеристичен е по цврстината, а во исто време, има мека и нежна навлака. Ортопедскиот душек Алое Вера е идеален за секој што бара цврста потпора, која ќе го регенерира изморениот ’рбет.

Дормео Алое Вера е направен од тврда Ecocell пена која ќе им помогне на оние со болки во: ’рбетот, зглобовите и колковите. Користејќи го Дормео Алое Вера, веќе нема да се будите со болки во зглобовите, туку ќе бидете подмладени и полни со енергија.

 • Дозволете му на душекот со алое вера да ја разгали Вашата кожа.
 • Совршена приспособливост и оптимална потпора за ’рбетот во текот на спиењето.
 • За да го направите Вашиот душек оаза на мирот и удобноста, ја збогативме навлаката со алое вера, која ја смирува, навлажнува и подмладува кожата.
 • Нежно и релаксирачко искуство.

Најцврст душек за совршена потпора

Удобен, цврст и дише слободно; обезбедува соодветна потпора и ги смирува болките во рбетот.

Ортопедски и анатомски својства за Ваша благосостојба.

Алое вера – за свеж и одморен изглед

Навлаката на душекот со алое вера ја разгалува Вашата кожа и сите сетила. Има благопријатен ефект врз здравјето:

 • Го подобрува имунитетот
 • Има антибактериски и антивирусни својства
 • Ве смирува, опушта и Ви помага да потонете во мирен сон

За најопуштено спиење.

Состав на душекот Алое Вера

Душекот Алое Вера има навлака која овозможува постојана импрегнација на ткаенината. Така постојано ќе уживате во смирувачките својства на Алое Вера:

 1. навлаката на душекот е изработена од антиалергиски полиестер кој е импрегриран со алое вера, со што е отпорна на бактерии,
 2. под навлаката има слој од антиалергиски силикон кој го спречува задржувањето на прашинските грини,
 3. потоа следи слој од 14см. Ecocell пена за оптимална потпора на телото,
 4. на долната страна повторно следи слој од антиалергиски силикон.

Цврсто и прозрачно јадро од Ecocell пена за целосно прилагодување на телото

Душекот Алое Вера е изработен од Ecocell, висококвалитетна пена, која претставува еден од најсовремените природни материјали за изработка на душеци. Трајно еластичен материјал со 3-димензионална клеточна структура. Ова значи дека микроскопски малите гранули од Ecocell, рамномерно се распоредени во сите правци.

Помеѓу гранулите има милиони мали отвори кои овозможуваат непречено циркулирање на воздухот во сите правци, со што душекот се штити од влага.

Сигурна заштита од прашински грини, за мирен сон

Секој што страда од алергии знае колку е важна заштитата од прашински грини. За гарантиран безгрижен сон, го заштитивме душекот Алое Вера од прашински грини.

Најцврст душек за совршена потпора

Удобен, цврст и дише слободно; обезбедува соодветна потпора и ги смирува болките во ’рбетот.

Душекот Алое Вера е соодветен за:

 • оние кои сакаат потврд душек
 • сите оние кои сакаат квалитетна потпора за нивниот грб
 • оние кои сакаат да го искусат влијанието на алое вера
 • оние кои сакаат да спијат на грб
 • оние кои имаат болки во `рбетот и грбот
 • оние кои се превртуваат додека спијат
 • сите оние кои патат од алергии

Упатство за отварање на душеко:т

Дополнителни информации

Sustinere si confort perfect cu o singura saltea

Salteaua Dormeo Aloe Vera Orthopediceste cea mai ferma saltea din familia Dormeo. Ea exceleaza prin continutul tare, avand totodata o husa moale si delicata. Salteaua ortopedica Aloe Vera este

Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®, Природни материјали
Навлака третирано со aloe vera
Цврстина Многу тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома