Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Dormeo Dream Tents Шатор за детски кревет

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-80%

Детскиот шатор за на кревет од Дормео создава магичен свет за вашето дете. Тој се отвара многу брзо, има светилка за читање, 2 пластични рачки и се прицврстува за креветот за само неколку секунди. Соодветен е за душеци со ширина од 90см до 160см. Можете да одберете помеѓу неколку магични дизајни.

Dormeo Dream Tents Шатор за детски кревет

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Детскиот шатор за на кревет од Дормео создава магичен свет за вашето дете. Тој се отвара многу брзо, има светилка за читање, 2 пластични рачки и се прицврстува за креветот за само неколку секунди. Соодветен е за душеци со ширина од 90см до 160см. Можете да одберете помеѓу неколку магични дизајни.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Магичен шатор за детски кревет

Навистина е важно децата да имаат свое катче во кое ќе можат да ги исполнат своите фантазии. Направете ја детската соба магичен свет од соништата.

Едноставно се мести - за само неколку секунди се прицврстува за креветот. Кога нема да го користите, само свиткајте го во торбичката и тргнете го на страна.

Направен е од високо квалитетни материјали. Тие се неверојатно долготрајни и едноставни за одржување - само пребришете го шаторот со влажна крпа.

 • Отворете го и зацврстете го за креветот за само неколку секунди
 • Направен од високо квалитетни материјали
 • Соодветен за сите кревети, дури и на спрат
 • Има и светилка за читање
 • Се склопува за едноставно складирање
 • За удобен, долготраен и мирен сон

Шаторот има светилка за читање и 2 пластични рачки кои многу лесно се виткаат.

Одберете помеѓу мотивите со Зимска магија, Магична вселена, Светот на еднорозите или Волшебна џунгла.

Едноставен за местење

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Едноставен за склопување

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Одличен простор за читање

Овој магичен шатор има светилка за читање па вашето детенце ќе ужива во магијата на својот свет и нема да се плаши во темнината.

Соодветен за речиси сите димензии на душеци

Овој шатор е идеален за димензија 90х200, во кој што случај децата можат да седат во него. Возможно е да се растегне и до 160х200, но во овој случај во средината ќе биде висок само 67см. - детето ќе може без проблем да легне, но нема да може удобно да седне, зависно од неговата возраст.

Колку е поголем душекот толку е понизок шаторот.

Одберете помеѓу неколку дизајни на овие магични шатори.

Технички карактеристики
Димензија Спакуван: 44.45 x 44.45 x 1.39 см.; Отпакуван: 228 x 82 см.
Дополнителни карактеристики Светло во боја: тежина (без батерии): 16 г. ; вкупна тежина (со батерии): 22 г.
Дормео програма дневна соба
Материјал 100% polyester

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома