Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Разбудете се на вашиот личен облак, освежени и одморени. Душекот нуди прилагодлива удобност благодарение на уникатната структура на повеќе слоеви, кои помагаат да спиете подлабоко. Секој слој е во синергија со останатите и реагира на тежината и обликот на телото и го апсорбира притисокот. CleanEffect® третманот обезбедува соодветна хигиена, додека навлаката може да се пере.

Dormeo Dormeo Dream Inspiration Душек
Од 24.990,00 ден. До
Цена на рати: 10 x 2499 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Разбудете се на вашиот личен облак, освежени и одморени. Душекот нуди прилагодлива удобност благодарение на уникатната структура на повеќе слоеви, кои помагаат да спиете подлабоко. Секој слој е во синергија со останатите и реагира на тежината и обликот на телото и го апсорбира притисокот. CleanEffect® третманот обезбедува соодветна хигиена, додека навлаката може да се пере.

Дознајте повеќе
Детали за производот
Дормео душеци со Best Buy награда

Дормео душеци со Best Buy награда

Купувачите го препознаваат квалитетот на Дормео производите, а тоа го потврдува и наградата што оваа година тие ја доделија на нашите душеци во истражувањето за наградата Best Buy. Дормео душеците се добитници на најновото истражување на Best Buy Award во категоријата „Душеци“ во нашата држава. Прочитајте повеќе тука.

Непогрешлива удобност и поддршка

душекот е производ на 20 години искуство во производството на висококвалитетни душеци, обезбедувајќи поквалитетен сон на милиони задоволни корисници. Ова е првиот Dormeo® душек кој има пет различни слоеви од пена кои се прилагодуваат на секоја положба на спиење и облик на тело. Нуди таргетирана поддршка, која особено им е потребна на тие кои спијат на страна, бидејќи без разлика на концентрацијата на притисок, душекот ќе ви понуди потребната поддршка.

Dormeo Dream Inspiration Mattress

Душек за квалитетен и удобен сон

Благодарение на горниот дел на душекот, кој се состои од 3 типови на новата генерација мемори пена, наредени еден врз друг, вашето тело ќе почувствува олеснување на мускулите и зглобовите.

 1. 2 см бела отворено-клеточна мемори пена најгоре, која е и најмека,
 2. 3 см мека сина отворено-клеточна мемори пена на средината,
 3. 5 см зелена отворено-клеточна мемори пена на дното, која е и најцврста.
1
2
3
Dormeo Dream Inspiration Mattress

Оптимална 5-зонска поддршка за ‘рбетот

Главниот дел на душекот е составен од 2 различни слоеви на новата генерација Ecocell® пена, која има отворена клеточна структура и еластичност, која ја прави прилагодлива и со зголемен проток на воздух.

висина22см.

Dormeo Dream Inspiration Mattress

Поминете прекусликата   за деталите.

 1. 2 см. мека, бела отворено-клеточна мемори пена

 2. 3 см. мека, сина отворено-клеточна мемори пена

 3. 5 см. мека, зелена отворено-клеточна мемори пена

 4. 5 см. светло сина Ecocell® пена со 5 зони

 5. 7 см. кремаста Ecocell® пена со воздушни канали

 6. CleanEffect® третман во навлаката

 7. Патент

Привлечен дизајн со хигиенски третман

Горната навлака е проткаена со дизајн со мали сини кругови кои формираат големи кругови на средниот дел на душекот. Се протега преку рабовите и завршува со патент кој формира модерен дизајн на водопад. Долниот дел е изработен од темно син материјал.

Покрај дизајнот кој ќе донесе модерен изглед во вашата спална соба, навлаката е зајакната и со CleanEffect® третман. Нуди заштита од бактерии, прашински грини и микроби. Исто така, навлаката се вади и се пере.

Dormeo Dream Inspiration Mattress

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна, завиткан во два слоја фолија, која е заштитена во кутија за транспорт. Сите наши душеци се вакумски спакувани благодарение на еколошкиот процес на транспорт.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната фолија без да ја исечете таа на внатрешниот дел. Не користете нож.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Одвиткајте го вакумски спакуваниот душек на креветот. Внимателно исечете ја втората фолија на рабовите и отстранете ја.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Дозволете најмалку 6 часа вашиот нов душек да се оформи.

Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Висина 22 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 5
Материјал Ecocell®, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да
Цврстина Мек, Малку тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ