Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба

Страшно добри попусти до 70%

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video
-39%

Dormeo Dream Catcher ламбата на допир ја осветлува вашата соба и дава модерен изглед. Светлината се контролира на допир. Можете да ја вклучите со само еден допир на металната основа.

Dormeo Dream Catcher Ламба

Редовна цена: 1.290,00 ден.


Специјална цена: 790,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Dream Catcher ламбата на допир ја осветлува вашата соба и дава модерен изглед. Светлината се контролира на допир. Можете да ја вклучите со само еден допир на металната основа.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Dormeo Dream Catcher ламбата на допир е со модерен дизајн и го разубавува вашиот дом.

Светлината се контролира на допир. Прекинувачот е чувствителен на допир и се активира со помош на телесната температура. Можете да ја допрете на секој дел од металното тело и многу едноставно можете да ја прилагодите светлината во вашата соба.

 • Прв допир: ноќна светлина
 • Втор допир: придушена светлина
 • Трет допир: силна светлина
 • Четврт допир: исклучување

Dormeo Dream Catcher тач ламбата може многу лесно да се исчисти со сува крпа или со прашко.

Со оваа ламба добивате и E14, сијалица од 28W. Кога ќе треба да ја замените, ваква сијалица можете данајдете во секоја продавница.

Ламбата Dream Catcher е достапна во сива боја.

Предности:

 • 3 различни нивоа на светлина
 • тач сензор
 • се вклучува откако ќе ја допрете со прстите
 • модерен дизајн
 • прекрасно го осветлува вашиот дом
 • едноставна за одржување

Дормео Dream Catcher тач ламбата се контролира со сензор на допир.

Можете да ја вклучите со допир на металниот дел од ламбата. Идеален додаток на секоја соба во вашиот дом.
Забелешка: во случај на променливо напојување со електрична енергија, ламбата може автоматски да се вклучи, но се е во ред со производот. Во ваков случај едноставно исклучете ја и продолжете да ја користите како и претходно.

Технички карактеристики
Дополнителни информации Надворешен материјал: PVC со дополнителен слој полиестер
Метална основа
Боја: сива со мотиви
Одржување: нешно бришење со сува крпа
Димензии: ¢11*¢12* Висина: 24.5см.
Должина на кабел: 140см.
Максимална јачина на светилка: E14; макс 40W или халогена светилка со макс. 28W

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star