Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 
Photo
Video

Dormeo Dream Catcher Topper 4+1 е идеално решение со кое каучот или стариот кревет ќе се претворат во удобна средина за спиење. Јадрото е направено од 4 см Ecocell® пена, високо-квалитетна удобна пена, дизајнирана за неверојатна удобност во спиењето.

Dormeo Dream Catcher 4+1 Над-душек
5.998,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Dream Catcher Topper 4+1 е идеално решение со кое каучот или стариот кревет ќе се претворат во удобна средина за спиење. Јадрото е направено од 4 см Ecocell® пена, високо-квалитетна удобна пена, дизајнирана за неверојатна удобност во спиењето.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Dormeo Dream Catcher Topper 4+1 е идеално решение со кое каучот или стариот кревет ќе се претворат во удобна средина за спиење.

Јадрото е направено од 4 см Ecocell® пена, високо-квалитетна удобна пена, дизајнирана за неверојатна удобност во спиењето. Ecocell® пената е трајно еластична со тродимензионална целуларна структура која обезбедува ефикасна циркулација на воздух и нуди одлични точки на адаптација. Тоа е цврста пена која ја задржува својата форма. Еластичната Ecocell® пена се прилагодува на уникатните контури на вашето тело.   

AirX Системот на страните од топерот обезбедува оптимална циркулација на воздухот, обезбедувајќи ја подлогата за спиење свежа и сува.   

Dormeo Dream Catcher топерот има нелизгачки долен дел кој е идеално решение за сите површини. Тој е исто така соодветен за подлоги со подно греење.

Dormeo Dream Catcher топерот е составен од:

МАТЕРИЈАЛ:

НАВЛАКА:

Горна ткаенина: 70% полиестер, 30% вискоза.

Горната ткаенина е проткаена со 1см вискоеластична ПУ пена (мемори пена)

Странична ткаенина: 100% полиестер (AirX System)

Долна ткаенина: 100% полиестер со нелизгачки точки

ЈАДРО: 100% полиуретанска пена (Ecocell®), висина на јадро: 4см

Овој топер е достапен во 24 димензии:

 • 90x200 см
 • 160x200 см
Дополнителни информации
 • Јадро со висина од 4 см со 5 зони
 • 1 см мемори пена проткаена во навлаката
 • вискозните влакна во навлаката помагаат да се регулира температурата
 • AirX системот на страните обезбедува топерот да дише
 • Нелизгачките точки на долниот дел го фиксираат на едно место 
Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star