Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-82%

Dormeo Dream Catcher двојниот јорган е мек и удобен и можете да го користите во текот на целата година. Пакувањето се состои од 2 јоргани: еден потенок за летните месеци и еден подебел за постудениот период од годината.

Dormeo Dream Catcher Двоен јорган

Од Редовна цена: 3.998,00 ден. До


Специјална цена: 729,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Dream Catcher двојниот јорган е мек и удобен и можете да го користите во текот на целата година. Пакувањето се состои од 2 јоргани: еден потенок за летните месеци и еден подебел за постудениот период од годината.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Dormeo Dream Catcher двојниот јорган е мек и удобен и можете да го користите во текот на целата година. Пакувањето се состои од 2 јоргани: еден потенок за летните месеци и еден подебел за постудениот период од годината.

Памукот е долготраен и дише

Овој природен материјал е мек на допир и многу пријатен.Комбинацијата на памук и AirX системот кој овозможува оптимална циркулација на воздух и обезбедува свежа, хипоалергена и мека подлога за спиење. Dream Catcher двојниот јорган е достапен во две димензии: 140x200и 200x220 см.

Технички карактеристики:

 • Надворешна ткаенина: 100% памук
 • Знатрешна странична ткаенина: 100% полиестер (AirX System)
 • Внатрешна навлака: 100% полипропилен
 • Полнење: 100% полиестер
 • Тежина на полнењето: тенок јорган цца. 100 гсм; подебел јорган цца. 250 гсм


Одржување:

 • По перење убаво притресете го јорганот. Истото повторете го и после сушење за да не се направат грутки од полнењето. Задолжително убаво исушете го.
 • Перете со слични бои.
 • Собирање: 2-3%
Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома