Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Перница со пердуви

Photo
Video
-40%

Одморете се со луксузната нова перница која ќе ви понуди искуство од 5 ѕвезди, во вашиот дом. Уживајте во меката, богата поддршка на пердувите од патка, кои ќе ви понудат прилагодлива поддршка која одговара на сите положби на спиење и нуди антиалергиска средина за спиење. Навлаката од памук спречува пердувите да се излегуваат надвор. Перницата се пере на 30°C.

Dormeo Перница со пердуви

Редовна цена: 3.990,00 ден.


Специјална цена: 2.390,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 4
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Одморете се со луксузната нова перница која ќе ви понуди искуство од 5 ѕвезди, во вашиот дом. Уживајте во меката, богата поддршка на пердувите од патка, кои ќе ви понудат прилагодлива поддршка која одговара на сите положби на спиење и нуди антиалергиска средина за спиење. Навлаката од памук спречува пердувите да се излегуваат надвор. Перницата се пере на 30°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во луксузноста на пердувите

Еден од најлуксузните материјали кои се користат за полнење на пернции е целосно природните пердуви од патка. Тие обезбедуваат богата и мека поддршка за главата, вратот и рамената и ќе ви овозможат да уживате секој пат кога ќе ја потпрете главата на перницата. Сега, можете да имате искуство од 5 ѕвезди во вашиот дом со оваа висококвалитетна перница полнета со пердуви.

Dormeo Down Cotton Pillow

Што ја прави перницата со пердуви толку посебна?

Предноста на перниците со пердуви е што тие имаат материјал кој е лесен, мек и има поголем проток на воздух (регулирање на влагата и температурата) и нудат искуство во спиењето, како ниедно друго.

Dormeo Down Cotton Pillow

Вистинската комбинација на двата вида пердуви

Тајната на неверојатната удобност на оваа перница е оптималната комбинација на двата вида пердуви. Едните пружат неверојатна топлина и мекост, додека другите обезбедуваат поддршка за вратот и горниот дел на грбот.

Dormeo Down Cotton Pillow

Подобра луксузност со поголема удобност

Чиста луксузност и удобност од перница со пердуви која доаѓа и со бројни здравствени придобивки:

  • Перницата лесно се прилагодува на индивидуалниот облик на телото, поддржувајќи ја главата со цврста мекост која може да ја спречи и намали болката во вратот.
  • Големиот проток на воздух и контрола на температурата на пердувите ја прави идеална за користење во текот на целата година, бидејќи спречува лагата и потта да се насобере и да создаде непријатно чувство и миризба.
  • Пердувите се антиалергиски, се борат против прашинските грини и природно создаваат здрава средина за спиење.
Dormeo Down Cotton Pillow

Памучна навлака

Евтините, неквалитетни перници со пердуви често имаат пердуви кои излегуваат од навлаката и предизвикуваат неред и неудобност. Dormeo Перницата со пердуви има навлака која секогаш е мека и мазна. Навлаката е од 100% памук и има одличен проток на воздух, флексиблна е, ангиалергиска и антистатична.

Dormeo Down Cotton Pillow

Certified under RDS anti-cruelty standards

Пердувите кои се користат во перницата се сертифицирани од Responsible Down Sourcing (RDS - глобален стандард за дговорно набавување на пердувите). Ова значи дека материјалите доаѓаат од патки кои се одгледуваат без никакво нанесување на штета, што прави возможно да се следи квалитетот на предувите од фармата до крајниот производ. RDS сертификатите покажуваа дека не треба да правите компромис помеѓу вашите вредности и високиот квалитет.

Dormeo Down Cotton Pillow

Лесна за одржување

Секоја полна, мека перница е лесна за одржување - едноставно се пере на 30°C, треба да се суши природно и потоа да уживате во чистата, мека и луксузна поддршка. Димензијата е 50х70см во елегантна беж боја со рабови кои одговараат на целосниот дизајн.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро top and bottom chamber: 50% White Duck Down + 50% feather; middle chamber: 100% White Duck Feather
Висина 17 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% cotton
Се пере во машина 30°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star