Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - Жешко е, затоа нашите цени се топат!

Жешко е, затоа нашите цени се топат!

-75%
 
 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-30%

Создадете ваше, еколошко катче, внатре или надвор, Dormeo Cozy колекцијата. Изработена од висококвалитетна смрека од Норвешка и третирана со топлина за да биде цврста, стабилна и заштитена од скапување. Користете ги перниците за да направите кревет, софа или за да се опуштите во вашиот дом или градина.

Dormeo Cozy Палета

Редовна цена: 3.490,00 ден.


Специјална цена: 2.443,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Создадете ваше, еколошко катче, внатре или надвор, Dormeo Cozy колекцијата. Изработена од висококвалитетна смрека од Норвешка и третирана со топлина за да биде цврста, стабилна и заштитена од скапување. Користете ги перниците за да направите кревет, софа или за да се опуштите во вашиот дом или градина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Мебел од палети, еколошки тренд

Дрвените палети долго време ги користат дизајнерите и трендсетерите за да создадат стилски и уникатни парчиња мебел кои секој може да си ги дозволи, лесни се, одржливи и флексибилни. Модуларниот дизајн на палетите и перниците, значи дека можете брзо и лесно да го смените распоредот – од стол до кауч до кревет, без дополнителни трошоци или алатки. Достапни се и перници кои одговараат на палетата за да го дополните изгледот.

Најдете ја вашата палета или купете нова

Наоѓањето на нова намена на дрвените палети е еколошки начин да донесете модерен и пристапен стил во вашиот дом. Ако немате пристап до користена дрвена палета, можете да си набавите нова, изработена од 100% висококвалитетно дрво од смрека. Со беж и светло жолта боја, оваа палета ќе ви обезбеди привлечна основа за кревет, софа или простор за опуштање.

Третирана за цврстина и издржливост

Специјалниот третман со високи температури,  изведен во температура со ниска застапеност на кислород за да се спречи горење, го прави дрвото поцврсто и потрајно, додека во исто време и уништува нутриентите во него и го прави отпорен на скапување и габи. Така, дрвото ќе остане цврсто и прекрасно долги години, дури и ако го чувате надвор.

Практични димензии

Пакувањето содржи 1 парче дрвена палета со димензија 120x80x12.8 см. Можете да го персонализирате просторот за седење со користење на неколку палети, комбинирани во различни дизајни. Изберете го дизајнот и направете промена кога и да посакате.

Создадете ваше удобно катче

Уживајте во прилагодливата удобност со специјално дизајнираните Перничиња за да го надополните изгледот. Достапни во темна и светла сива боја и три димензии. Перница за седење (димензија L), отприлика. 120 x 80 x 16 см; перница за потпирање (димензија M), отприлика. 120 x 45 x 16 см; и перница за потпирање (димензија S), отприлика. 65 x 45 x 16 см.

Технички карактеристики
Димензија 120x80x12,8cm
Дормео програма дневна соба
Максимална тежина на корисник 700kg
Материјал spruce wood

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.