Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Terry Памучна прекривка

Photo
Video
Уживајте во удобноста и во текот на потоплите месеци со Dormeo® Terry Памучната прекривка. Прекривка изработена од мек, 100% турски памук. Совршен начин за да останете свежи или затоплени во текот на ноќта. Идеална како прекривка за спиење, совршена за опуштање на софата или за да ја понесете на плажа, кампување или пикник. Достапна во 2 димензии и 5 летни бои.
Dormeo Terry Памучна прекривка
Од 1.890,00 ден. До
Бесплатна достава
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Уживајте во удобноста и во текот на потоплите месеци со Dormeo® Terry Памучната прекривка. Прекривка изработена од мек, 100% турски памук. Совршен начин за да останете свежи или затоплени во текот на ноќта. Идеална како прекривка за спиење, совршена за опуштање на софата или за да ја понесете на плажа, кампување или пикник. Достапна во 2 димензии и 5 летни бои.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе се за поудобно лето

Нема повеќе да се будите прегреани или испотени во текот на летните ноќи, благодарение на новато Dormeo® Terry Памучна прекрицка. Освежете ја вашата постелнина, за максимална хигиена и овозможете си ја најдобрата опрема за времето надвор.

Достапна во две димензии и пет различни бои, оваа прекривка е лесен начин за да ја зголемите удобноста во вашата спланата соба, со десетина други намени и практични употреби низ домот и надвор.

 • Dormeo Cotton Terry Blanket V2
 • Dormeo Cotton Terry Blanket V2

Практична и разновидна употреба, дома или надвор

 • Неверојатно е удобна за спиење или додека се опуштате за време на летните ноќи
 • Користете ја како прекривка за да ја разубавите секоја соба или да ја освежите софата или фотелјата
 • Совршена за сончање или како ќебе за пикник или на плажа
 • Користете ја за дополнителна топлина или како заштита од сонцето додека седите во градината или покрај базенот
 • Имајте една во автомобилот - ќе се воодишевите од тоа колку често ќе ви се најде при патување.
Dormeo Cotton Terry Blanket V2

Луксузноста на турскиот памук

Меките влакна на оваа прекривка се изработени од оригинален 100% турски памук, премиум долги влакна кои се ексклузивно одгледувани во Егејскиот регион.

 • Пропушта воздух и ја одвлекува влагата од телото, за да останете свежи и суви во текот на ноќта.
 • Антистатична и антиалергиска прекривка соодветна за најчувствителната кожа.
 • Цврста, за долги години употреба.
 • Трајна и лесна за одржување.
Dormeo Cotton Terry Blanket V2

Достапна во 5 привлечни летни бои и 2 димензии

Dormeo® Terry Памучната прекривка е достапна во 5 летни бои кои ќе додадат стил во сечиј дом.

 • Розова
 • Зелена
 • Сина
 • Жолта
 • Бело/сина

Достапна во две димензии: 130x190 и 200x200см, за единечен или брачен кревет или како голем или екстра голем пешкир. Се пере во машина на 60°C.

Dormeo Cotton Terry Blanket V2
Технички карактеристики
Димензија 130x90cm; 200x200cm
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба
Навлака 100% cotton
Се пере во машина 60°C
Сезона лето

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ