Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Terry Памучна прекривка

Photo
Video

Со Terry памучната прекривка ќе можете да им кажете збогум на жешките ноќи под неудобната прекривка или волнено ќебе. Уживајте во високиот квалитет и турскиот памук кои ќе ви помогнат да спиете полесно и да се разбудите освежени и одморени. Достапен во пет бои и три димензии (130x190см, 200x200, 220x220см) кои ќе одговараат на секој кревет.

Dormeo Terry Памучна прекривка
3.690,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Со Terry памучната прекривка ќе можете да им кажете збогум на жешките ноќи под неудобната прекривка или волнено ќебе. Уживајте во високиот квалитет и турскиот памук кои ќе ви помогнат да спиете полесно и да се разбудите освежени и одморени. Достапен во пет бои и три димензии (130x190см, 200x200, 220x220см) кои ќе одговараат на секој кревет.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобна прекривка за летните ноќи

Сите уживаме во жешките лета, но, за многу од нас жешите летни ноќи се неудобни, поради несоодветната постелнина која ви предизвикува немирен сон. Поради тоа, Dormeo, ви ја нуди оваа 100% памучна прекривка, која ќе ви овозможи свежина и удобност во сите сезони.

 • Dormeo Cotton Terry Blanket
 • Dormeo Cotton Terry Blanket

Луксузноста на турскиот памук

Terry прекривката е изработена од турски памук, премиум материјал со долги влакна кои растат во егејскиот регион. Исто како египетскиот памук, турскиот материјал со векови е препознатлив поради долгите влакна кои се поцврсти и помели од обичниот памук и со тек на време станува помек и поудобен,

 • Памукот е мек, впивлив материјал кој дише, што го прави идеален за користење
 • Памукот е одличен спроводник на топлина, поради тоа ќе го одржува телото ладно на лето и топло во зима.
 • 100% природен материјал кој е антиалергиски, за разлика од синтетичките материјали, одговара на сите кои имаат чувствителната кожа.
 • Dormeo Cotton Terry Blanket
 • Dormeo Cotton Terry Blanket

Практичен со разновидна употреба

Terry прекривката има повеќе намени низ домот инадвор. Користете го наместо прекривка во лето, како прекривка за креветот или каучот и додадете сил во собата. Користете го додека се сончате во градината или на плажа. Понесете го на кампување или чувајте го во автомобилот за да им овозможите дополнителна удобноста на патниците.

Привлечен дизајн, во 5 бои и 3 димензии

Памучната прекривка има привлечен дизајн кој ја прави пријатна на изглед и на допир. Со петте достапни бои (виолетова, сива, беж, кафеава и тиркизна( и трите димензии (130x190см, 200x200 и 220x220см), соодветна е за големи и мали кревети и со сигурност ќе додаде стил во секоја соба.

 • Dormeo Cotton Terry Blanket
 • Dormeo Cotton Terry Blanket
Технички карактеристики
Димензија 130x190 cm, 200x200 cm, 220x200 cm
Дополнителни карактеристики 100% cotton
Дормео програма дневна соба
Се пере во машина 60°C
Сезона лето

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.