Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС - Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Заштитна навлака за перница 50x70

Photo
Video

Заштитете ја вашата перница од алергени, прашина, габи, течности и дамки. Навлаката направена од удобен, 100% памук, и полиуретанска мембрана за комплетна водоотпорна бариера.

Dormeo Заштитна навлака за перница 50x70
590,00 ден.
Бесплатна достава
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 10 до 17 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Заштитете ја вашата перница од алергени, прашина, габи, течности и дамки. Навлаката направена од удобен, 100% памук, и полиуретанска мембрана за комплетна водоотпорна бариера.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заштитете ја вашата перница и користете ја подолг временски период

Памучната заштитна навлака за перница од Дормео ви нуди целосна заштита од алергени, прашина, габи, паразити, бактерии и течности. На овој начин вие добивате одлична хигиена и заштита од алергии.

Целосна водоотпорна бариера покриена со природен памук

Неверојатно удобниот, 100% природен памук врз полиуретанска мембрана, ви нуди целосно водоотпорна бариера која ја штити перницата од течности и дамки.

Особено препорачлива за осетлива кожа

Памукот е идеален за чувствителна кожа.

Природен проток на воздух, долготрајност и сила

Памукот е силен, долготраен, а истовремено мек и многу пријатен.

Во навлаката има антибактериска заштита Silpure®

Заштитната навлака од Дормео содржи Silpure® - вие ќе уживате во придобивките од природната антибактериска заштита на среброто.

Се пере во машина на 60°C

Заштитната навлака за перница е направена од 100% памук и се пере во машина на 60°C.

Технички карактеристики
Димензија 50 x 70cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Материјал PE, памук
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.