Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС - Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Comfy Relax Перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Уживајте во неверојатната удобност и поддршка со новата Dormeo Comfy Relax перница. Полнета со Wellsleep® напредни мемо-еластични влакна кои се реагираат на обликот и притисокот на телото и обезбедуваат поздрави и безболни врат, рамена и ‘рбет. Третманите против бактерии и микроби нудат максимална свежина и хигиена, во текот на целата вечер.

Dormeo Comfy Relax Перница
1.490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во неверојатната удобност и поддршка со новата Dormeo Comfy Relax перница. Полнета со Wellsleep® напредни мемо-еластични влакна кои се реагираат на обликот и притисокот на телото и обезбедуваат поздрави и безболни врат, рамена и ‘рбет. Третманите против бактерии и микроби нудат максимална свежина и хигиена, во текот на целата вечер.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заменете ја вашата перница, за подобар сон

Перницата треба редовно да ја менувате на секои 2 години поради тоа што тие ја губат својата поддршка. Дополнително, ќе имате безбедна, хигиенска средина за спиење. Висококвалитетна перница нуди две години секојдневна употреба, затоа, важно е да изберете перница која ќе остане свежа, цврста и пријатна за спиење, со удобноста и вниманието посветено кон деталите кои ги очекувате од Dormeo, експертите за спиењето.

Dormeo Comfy Relax Pillow

Намалете ги болките во грбот и вратот со вистинската поддршка

Dormeo Comfy Relax Перницата е дизајнирана со иновативно, прилагодливо полнење кои ви ја дава потребната поддршка за вратот, рамената и 'рбетот со цел да ви обезбеди одличен и квалитетен сон. Јадрото на Comfy Relax Перницата е полнета со Wellsleep® напредни мемо-еласитчни влакна, изработени по најнова технологија, кои можат да се извадат со цел да можете да ја прилагодите висината и цврстината според вашите потреби.

Dormeo Comfy Relax Pillow

Неверојатна удобност со одлична поддршка

 • Ги држи главата, вратот и 'рбетото во природна поставеност и ја поддржува природната линија на 'рбетот
 • Се прилагодува на обликот веднаш по секое движење на главата и рамената
 • Неверојатно удобна, со одличен проток на воздух и пријатна на допир
 • Изработена од квалитетни материјали
 • Соодветна за сите положби на спиење
 • Dormeo Comfy Relax Pillow

Wellsleep® напредни мемо-еластични влакна за прилагодлива удобност

Срцето на Dormeo Comfy Relax Перницата е полнењето од Wellsleep® напредни мемо-еластични влакна. Овој нов материјал се однесува на начин сличен како мемори пената, со бавно ослободување на влакната кои се прилагодуваат на обликот и притисокот на телото и комбинираат лесна мекост со проток на воздух и удобност како нежна прегратка. Одличните термални карактеристики на влакната, минималното впивање на влага, одличен проток на воздух, отпорност на дамки и мувла, ги прават идеални за употреба во перници.

Dormeo Comfy Relax Pillow

Секоја перница има навлака од густ материјал кој дава меко и свиленкасто чувство.

Лесна за одржување и соодветна за сите положби за спиење

Перницата има третмани против бактерии и микроби, за да ви обезбеди максимална свежина и удобност, за сите кои имаат проблеми со алергии и чувствителна кожа. Целосно се пере во машина на 60° и брзо се суши за лесна нега и одржување. Димензија 50x70 см и одговара на сите положби на спиење.

 • Dormeo Comfy Relax Pillow
 • Dormeo Comfy Relax Pillow
Технички карактеристики
Јадро полиестер; нова технологија Wellsleep® напредни мемо еластични влакна
Анти-бактериски третман Да
Димензија 50 x 70 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.