Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС - Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-57%

Уживајте во најудобниот Dormeo јорган досега, со мека и прилагодлива удобност која доаѓа од Wellsleep® напредни мемо-еластични влакна. Оваа инвоативна технологија реагира на телото со цел да обезбеди целовечерен длабок и квалитетен сон. Овој јорган е третиран против бактерии, микроби и прашински грини за максимална свежина. Се пере во машина на 60° и е достапен во две димензии.

Dormeo Comfy Relax Јорган

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.290,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во најудобниот Dormeo јорган досега, со мека и прилагодлива удобност која доаѓа од Wellsleep® напредни мемо-еластични влакна. Оваа инвоативна технологија реагира на телото со цел да обезбеди целовечерен длабок и квалитетен сон. Овој јорган е третиран против бактерии, микроби и прашински грини за максимална свежина. Се пере во машина на 60° и е достапен во две димензии.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зголемете ја удобноста во која спиете со овој удобен, иновативен јорган

Како секоја постелнина, треба да го менувате вашиот јорган на секои две години со цел да одржите свежа, здрава и хигиенска средина за спиење за вас и вашето семејство. Сега, можете да уживате во удобноста која ја нуди најновиот јорган од Dormeo, Comfy Relax, кој е полнет со Wellsleep® напредн мемо-еластични влакна за квалитетен сон, секоја ноќ.

Dormeo Comfy Relax Duvet

Зошто е важно да го изберете вистинскиот јорган

Кога заспиваме, нашето тело се лади, па затоа, важно е да имате јорган кој ќе ја одржува правилната температура на телото за да ви овозможи квалитетен сон, цела ноќ и да се разбудите освежени и подготвени за да се соочите со денот кој ве очекува. Чувството кое ви го дава јорганот е исто така важен, чувство на мекост, нежност и проветреност, кое ќе го направи одењето во кревет задоволство.

Dormeo Comfy Relax Duvet

Нови Wellsleep® напредни мемо-еластични влакна

Срцето на Dormeo Comfy Relax Јорганот е полнет со Wellsleep® напредни мемо-еластични влакна. Овој напреден материјал се однесува на сличен начин како мемори пената, со бавно ослободување на влакната за да се прилагодат на обликот и притисокот на вашето тело, комбинирајќи лесна и воздушеста мекост со удобноста на нежна прегратка. Влакната имаа одлични термални карактеристики, минимално впивање на влагата, одличен проток на воздух, отпорност на дамки и мувла, што ги прават идеални за користење во јорган.

Dormeo Comfy Relax Duvet

Паметна изработка за мека, свиленкаста навлака

Класичниот начин на шиење обезбедува рамномерно распределување на полнењето, со волумен кој обезбедува прекрасно чувство, како да е полнет со пердуви, за секојдневна луксузност и удобност. Навлаката е збогатена со микровлакна кои нудат чувство на мекост.

Dormeo Comfy Relax Duvet

Подобра хигиена за подобар сон

Јорганот е третиран против бактерии, микроби и прашински грини со цел да обезбеди максимална свежина и удобност за сите кои страдаат од алергии и имаат чувствителна кожа. Целосно се пере во машина на 60°. Достапен е во две димензии, 140x200 and 200x200см.

Dormeo Comfy Relax Duvet
Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Димензија 140 x 200; 200 x 200
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% polyester
Полнење 100% polyester (new technology Wellsleep® advanced memo elastic fibers)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.