Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Уживајте во поквалитетен сон со душек со 3 посебни зони кои ќе ви понудат оптимална поддршка за правилна поставеност на ‘рбетот. Јадрото од Ecocell® пена нуди персонализирана удобност, додека влакната од бамбус во навлаката која се пере ја регулираат температурата, ја впиваат влагата и нудат поздрава средина за спиење.

Dormeo Bamboo Душек со 3 зони
Од 13.990,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во поквалитетен сон со душек со 3 посебни зони кои ќе ви понудат оптимална поддршка за правилна поставеност на ‘рбетот. Јадрото од Ecocell® пена нуди персонализирана удобност, додека влакната од бамбус во навлаката која се пере ја регулираат температурата, ја впиваат влагата и нудат поздрава средина за спиење.

Дознајте повеќе
Детали за производот
Дормео душеци со Best Buy награда

Дормео душеци со Best Buy награда

Купувачите го препознаваат квалитетот на Дормео производите, а тоа го потврдува и наградата што оваа година тие ја доделија на нашите душеци во истражувањето за наградата Best Buy. Дормео душеците се добитници на најновото истражување на Best Buy Award во категоријата „Душеци“ во нашата држава. Прочитајте повеќе тука.

Време е за нов душек?

Со цел да бидете сигурни дека ги поминувате вашите ноќи во чиста, безбедна средина, треба да го менувате вашиот душек на секои 6 до 8 години. Време е да го освежите вашиот кревет и да изберете душек кој нуди максимална удобност, за поздрав, посреќен грб, со најдобрите технологии и традиционална материјали, во форма на Dormeo Bamboo Душекот со 3 зони.

Природните чуда на бамбусот

Бамбусот брзо расте и е материјал со разновидна употреба, кој се користи илјадници години. Одржлив е, целосно природен, разградлив, антилаергиски а сега, достапен во меки, високо впивливи вискозни влакна кои можат природно да ја регулираат температурата и да ја впиваат влагата. Кога се користи во навлаката на душекот, бамбусот нуди природно постудена, посува, поздрава и поудобна средина за спиење,за долги ноќи непрекинат сон.

3 зони на прилагодлива Ecocell® поддршка

Јадрото на душекот е е 16см Ecocell® пена, со флексибилна, 3D клеточна структура која се прилагодува на телото и обезбедува цврста поддршка и удобност која му е потребна на ‘рбетот да биде без болки. Дизајнот со 3 зони на горниот дел на јадрото нуди различни нивоа на поддршка за да главата и вратот, колковите и стапалата. Заедно, уникатниот дизајн обезбедува одличен проток на воздух и терморегулација, со цел вашиот кревет да остане сув и хигиенски.

Хигиена за побезбедна средина за спиење

Поминуваме голем дел од времето во кревет, затоа, хигиената е важна. Токму затоа, дното и страните на навлаката која се вади и се пере, се изработени од мрежест материјал со AirX System®, кој дише и обезбедува постојан проток на воздух. Исто така, душекот е зајакнат и со CleanEffect® третман против бактерии, микроби и прашински грини, што може значително да ја намали појавата на непријатна миризба и да помогне против алергии и чувствителна кожа.

Дел од колекција која расте

Овој душек е дел од новата Bamboo колекција на Dormeo, која е составена од над-душек, перници, јорган, постелнина и пешкири, кои ќе ги понудат сите неверојатни карактеристики на овој целосно природен материјал и ќе создадат идеален дом за вас и вашите сакани.

Технички карактеристики
Висина 16 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Материјал antibacterial treatment, Ecocell®
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star