Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Enhancer Прекривка за душек

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-84%

Идеално решение за оние кои бараат супериорна удобност додека спијат или се одмараат. Прекривката има 4 ленти со кои се прицврстува на душекот. Дизајнот го надополнува нејзиниот елегантен изглед, додека екстра полнењето ја прави најудобна подлога за спиење.

Dormeo Enhancer Прекривка за душек

Од Редовна цена: 2.990,00 ден. До


Специјална цена: 479,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Идеално решение за оние кои бараат супериорна удобност додека спијат или се одмараат. Прекривката има 4 ленти со кои се прицврстува на душекот. Дизајнот го надополнува нејзиниот елегантен изглед, додека екстра полнењето ја прави најудобна подлога за спиење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

50 % повеќе полнење за идеална удобност и мек допир

Прекривката е наполнета со два пати повеќе вискозни влакна од стандардната прекривка. Есенската и зимска Enhancer прекривка од Дормео претставува мека и неверојатно удобна подлога за спиење.   

Одлична терморегулација

Enhancer прекривката е наполнета со Wellsleep® влакна со одлични термални карактеристики и се многу меки на допир.

Минимална апсорпција на влага за природна отпорност на дамки

Минималната апсорпција на влага ја прави прекривката природно отпорна на дамки, додека пак нејзината уникатна структура создава воздушни џебови кои додаваат екстра волумен и свежина. 

Три интегрирани функции кои комбинираат удобност, топлина и висина 

Дормео Enhancer прекривката комбинира три уникатни функции за неверојатна удобност, зголемена регулација на температура и дополнителна висина на душекот.   

Чист памук за мек допир

Горната ткаенина е од 100% памук, кој обезбедува циркулација на воздух и мек допир.  

ДОстапна е во неколку димензии: 80x190/200, 90x190/200, 120x190/200, 140x190/200, 160x190/200, 180x190/200.

Технички карактеристики
Јадро 100% polyester (Wellsleep® advanced micro fiber), cca. 600 gsm
Анти-бактериски третман Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Top fabric: 100% cotton; Bottom fabric: 100% polyester; Side fabric: 100% polyester (AirX System)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star