Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 
Photo
Video

Цврст анатомски душек за совршена поддршка. Овој цврст душек со смирувачко дејство на алое вера е совршен за луѓе кои имаат проблеми со грбот и чувствителна кожа. Квалитетен душек со Ecocell® пена за подобра поддршка на телото, збогатен со Алое Вера. 30 дена тест период и 10 години гаранција. Доколку сакате поцврсти душеци, тогаш Aloe Vera душекот е вистинскиот избор за вас.

Dormeo Aloe Vera Душек
Од 9.990,00 ден. До
Цена на рати: 12 x 832.5 ден
8.991,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Цврст анатомски душек за совршена поддршка. Овој цврст душек со смирувачко дејство на алое вера е совршен за луѓе кои имаат проблеми со грбот и чувствителна кожа. Квалитетен душек со Ecocell® пена за подобра поддршка на телото, збогатен со Алое Вера. 30 дена тест период и 10 години гаранција. Доколку сакате поцврсти душеци, тогаш Aloe Vera душекот е вистинскиот избор за вас.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Добредојдовте во светот на мирниот сон и разгаленото спиење!

Совршена потпора и удобност во еден душек

Душекот Алое Вера е најцврстиот во семејството Дормео. Карактеристичен е по цврстината, а во исто време, има мека и нежна навлака. Ортопедскиот душек Алое Вера е идеален за секој што бара цврста потпора, која ќе го регенерира изморениот ’рбет.

Дормео Алое Вера е направен од тврда Ecocell пена која ќе им помогне на оние со болки во: ’рбетот, зглобовите и колковите. Користејќи го Дормео Алое Вера, веќе нема да се будите со болки во зглобовите, туку ќе бидете подмладени и полни со енергија.

Дозволете му на душекот со алое вера да ја разгали Вашата кожа.

Совршена приспособливост и оптимална потпора за ’рбетот во текот на спиењето.

За да го направите Вашиот душек оаза на мирот и удобноста, ја збогативме навлаката со алое вера, која ја смирува, навлажнува и подмладува кожата.

Нежно и релаксирачко искуство.

Алое вера – за свеж и одморен изглед

Навлаката на душекот со алое вера ја разгалува Вашата кожа и сите сетила. Има благопријатен ефект врз здравјето:

 • Го подобрува имунитетот
 • Има антибактериски и антивирусни својства
 • Ве смирува, опушта и Ви помага да потонете во мирен сон

За најопуштено спиење.

Најцврст душек за совршена потпора

Удобен, цврст и дише слободно; обезбедува соодветна потпора и ги смирува болките во ’рбетот.

Ортопедски и анатомски својства за Ваша благосостојба.

Дормео душекот Алое Вера има 10 годишна гаранција.

Сите податоци на интернет страната www.dormeo.com.mk може да се користат само како извор на општи информации и не служат како замена за лекарско мислење.

За овој душек нудиме 30 дена тест период, од денот на купувањето. Доколку не сте задоволни, ние ќе Ви ги вратиме парите.

Душекот Алое Вера е соодветен за:

 • оние кои сакаат потврд душек
 • сите оние кои сакаат квалитетна потпора за нивниот грб
 • оние кои сакаат да го искусат влијанието на алое вера
 • оние кои сакаат да спијат на грб
 • оние кои имаат болки во `рбетот и грбот
 • оние кои се превртуваат додека спијат
 • сите оние кои патат од алергии
Дополнителни информации

Состав на душекот Алое Вера

Душекот Алое Вера има навлака која овозможува постојана импрегнација на ткаенината. Така постојано ќе уживате во смирувачките својства на Алое Вера:

 • навлаката на душекот е изработена од антиалергиски полиестер кој е импрегриран со алое вера, со што е отпорна на бактерии,
 • под навлаката има слој од антиалергиски силикон кој го спречува задржувањето на прашинските грини,
 • потоа следи слој од 14см. Ecocell пена за оптимална потпора на телото,
 • на долната страна повторно следи слој од антиалергиски силикон.

Цврсто и прозрачно јадро од Ecocell пена за целосно прилагодување на телото

Душекот Алое Вера е изработен од Ecocell, висококвалитетна пена, која претставува еден од најсовремените природни материјали за изработка на душеци. Трајно еластичен материјал со 3-димензионална клеточна структура. Ова значи дека микроскопски малите гранули од Ecocell, рамномерно се распоредени во сите правци.

Помеѓу гранулите има милиони мали отвори кои овозможуваат непречено циркулирање на воздухот во сите правци, со што душекот се штити од влага.

Алое вера – за свеж и одморен изглед.

Смирувачки својства на Алое Вера за пријатен и удобен сон

Алое Вера е еден од најголемите дарови на природата и соодветен додаток на сите производи за поголема удобност и релаксација. Алое Вера предизвикува ослободување на природните состојки кои го зајакнуваат имунолошкиот систем, ги подобрува психофозичките активности и го намалува заморот..

Алое Вера делува против стрес. Има позитивно влијание на некои важни функции, како што се спиење, будење, концентрација, меморија...

Ткаенините во чиј состав има Алое Вера Ви нудат:

 • пријатен и мек допир,
 • одлично чувство на кожата,
 • негувана и здрава кожа и
 • регенерација на клетките.

Одличен и прозрачен душек!

На левата и десната страна има отвори за вентилација кои овозможуваат циркулација на воздухот и заштита од влага. Поради тоа душекот постојано останува свеж и проветрен а сонот квалитетен и здрав.

Душекот Алое Вера е висок 16 см. За целосна потпора на Вашето тело, не треба да вметнувате никакви додатоци за да ја прилагодувате висината. 14 см. висококвалитетна Ecocell пена е идеална висина за квалитетна потпора на Вашиот `рбет и здрав сон. Дополнителните 2 см. се од навлаката со Алое Вера.

Одлична потпора за здрав и квалитетен сон!

Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 16 см
Гаранција 10 години
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®, Природни материјали
Навлака aloe vera treatment
Цврстина Многу тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star