Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Aloe Vera Класична перница

Photo
Video

Aloe Vera класичната перница е идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Висината на перницата можете индивидуално да ја регулирате. Таа е хипоалергена, што ја прави соодветна и за оние кои патат од алергии. Се пере на 60℃. Димензии на перницата: 50X70 см.

Dormeo Aloe Vera Класична перница
1.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Aloe Vera класичната перница е идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Висината на перницата можете индивидуално да ја регулирате. Таа е хипоалергена, што ја прави соодветна и за оние кои патат од алергии. Се пере на 60℃. Димензии на перницата: 50X70 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Одморете на неверојатно меката перница со Алое Вера

Мирниот сон е една од најдобрите работи кои можете да ги направите за себе. Сега уживајте со новата, мека перница збогатена со Алое Вера.

Класична перница со микрофибер влакна

Нова, мека перница со класичен облик, полнета со Велслип микровлакна и збогатена со Алое Вера и вискоза. Висината можете да ја прилагодите според вашите потреби и позиции на спиење.

Алое Вера за мирен сон

Дормео Алое Вера перницата има мека навлака и слој од Алое Вера - растение со неверојатни исцелувачки способности. Слојот од Алое Вера ви нуди пријатна подлога за спиење како и енергетски баланс.

Микрофибер Велслип влакна кои не предизвикуваат алергии

Микрофибер Велслип влакната се одлична замена за пердувите, со тоа што тие не претставуваат подлога за прашински грини. Влакната дишат и не впиваат вода. Тие создаваат воздушни џебови благодарение на кои перницата има дополнителен волумен и е мека.

Само определете ја висината на перницата

Алое Вера перницата има патент кои ви овозможува регулирање на висината и мекоста. Оваа карактеристика ја прави идеална за спиење во различни позиции: на грб, на страна или на стомак.

ПРИДОБИВКИ:

 • мека и удобна
 • нежна на кожата
 • обезбедува свежа и сува подлога за спиење
 • удобна поддршка на вратот и главата
 • полнење со Велслип микровлакна
 • Алое Вера за подобар енергетски баланс
 • навлака од меки Софтдрим микровлакна
 • патент на навлаката на перницата за регулација на висината
 • се пере во машина на 60 степени Целзиусови
 • соодветна за оние кои патат од алергии
 • идеална за сите позиции на спиење: на грб, на страна или на стомак
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% полиестер (Wellsleep® напредни мировлакна) Полнење 50% вискоза / 50% полиестер (Wellsleep® напредни микровлакна)
Димензија 50x70 cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Навлака полнење: Материјал: 100% полиестер (softdream микровлакна) со треман со Алое Вера; Полнење: 100% полиестер (Wellsleep® напредни микровлакна)
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.