Нема производи во вашата кошничка.

Ново Yellow Friday изненадување

Ново Yellow Friday изненадување - Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Aloe Vera Анатомска перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Aloe Vera анатомската перница е идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Висината на перницата можете индивидуално да ја регулирате. Се пере на 60℃. Димензии на перницата: 50X70 см.

Dormeo Aloe Vera Анатомска перница
1.690,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Aloe Vera анатомската перница е идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Висината на перницата можете индивидуално да ја регулирате. Се пере на 60℃. Димензии на перницата: 50X70 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Помирен сон со новата и подобрена 2во1 анатомска перница со Алое Вера

Додека спиете, “должност“ на вашата перница е да ја храни вашата кожа, да го подобри вашиот изглед и да ви ја даде потребната енергија за денот кој следи

Затоа ја создадовме Дормео Алое Вера анатомската перница - удобна и практична перница која ви ја дава најдобрата поддршка за вашето тело. Специјално дизајнирана за оние кои сакаат перница со анатомска форма и со карактеристики на класична перница.

2 комори за удобно спиење во секоја положба

Алое Вера перницата има 2 прилагодливи комори со различна цврстина, за ваша удобност во спиењето.

  • Помалата комора ви нуди поцврста поддршка во делот на вратот и рамената.
  • Поголема комора која ви нуди поголема удобност во делот на главата.

Полнета со Велслип влакна и збогатена со Алое Вера

Двете комори се полнети со Велслип влакна, навлаката е направена од Софтдрим влагна и е збогатена со Алое Вера.

Новите вискозни влакна за зголемуваат мекоста и терморегулацијата

Предности:

  • Неверојатно удобна
  • Нежна на кожата
  • Алое Вера влакна за подобар енергетски баланс
  • Идеална за оние кои сакаат перница со анатомски облик и карактеристики на класична перница
  • Соодветна за сите положби на спиење: на грб, на страна и на стомак
Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро 100% полиестер (Wellsleep® микровлакна), cca. 600g
Висина 14 cm
Димензија 50x70 cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер со Алое Вера
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 3 рецензии

5

3 рецензии

3 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Kinga

www.topshop.hu

Супер
Многу добро! Имам сериозни болки во вратот кога одлучив дека треба да ја сменам перницата. По само една недела можам да кажам дека мојата болка исчезна. Покрај тоа, многу е удобна и лесна. Планирам да купам и за моите родители.

Monik

www.topshop.pl

Сон како во бајките.
Веќе неколку дена спијам на перница Алое Вера. Страв ми беше од купување на слепо, не бев сигурна каква да одберам, но ете, одлична зделка направив :) перницата се прилагоди на обликот на главата, вратот ми е одморен, опуштен и не ми се станува од кревет наутро :)

Ania

www.topshop.pl

Според мене многу добра перница
Одлична перница на која одлично се спие.

3 производ(и)