Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Aloe Vera Заштитна прекривка

Photo
Video

Заштитете го вашиот душек со Aloe vera mattress заштитната прекривка за душек. Таа ќе го одржува душекот чист и без прашина и дамки. Изработена од специјални влакна со третман од алое вера за зголемена удобност. Има еластични ленти на ќошевите на навлаката кои се обвиткуваат околу душекот како чаршаф со ластик. Се пере во машина на 60°C, температура која ги уништува прашинските грини.

Dormeo Aloe Vera Заштитна прекривка
1.290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 2
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Заштитете го вашиот душек со Aloe vera mattress заштитната прекривка за душек. Таа ќе го одржува душекот чист и без прашина и дамки. Изработена од специјални влакна со третман од алое вера за зголемена удобност. Има еластични ленти на ќошевите на навлаката кои се обвиткуваат околу душекот како чаршаф со ластик. Се пере во машина на 60°C, температура која ги уништува прашинските грини.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Обезбедете целосна заштита за вашиот душек

Заштитете го вашиот душек со нашата Dormeo Aloe Vera Заштитна прекривка за душек.  Одржувајте го вашиот душек чист и без траги и дамки. Без разлика колку сме внимателни и колку се грижиме за душекот, тој многу лесно може да се извалка.

Иако некои душеци имаат навлаки кои се перат, Заштитната прекривка за душек е совршено решение за обезбедување на дополнителен слој на заштита и подолг век на траење на јадрото кое не се пере.

 

Изработена со природно меки и еколошки карактеристики

Да бидеме доследни на Dormeo традицијата, додадовме дополнителна удобност покрај функционалноста. Подарокот од природата, третманот со Aloe Vera е внимателно додаден во заштитната прекривка со цел да ја зголеми удобноста и да понуди чувсто на мекост.

Aloe Vera го регенерира материјалот, обезбедувајќи му карактеристики на мекост и нудејќи ви средина за спиење која е природна и нежна.

 

Природната терморегулација е соодветна за сите сезони

Вискозните влакна се меки и со висока впивливост и ја поддржуваат природната регулација на температурата со цел вашата навлака да ви одговара  во сите сезони – лето, зима, пролет и есен. И поради тоа што имаат голема впивливост, влакната обезбедуваат сува и здрава средина за оптимално удобност во спиењето.

 

Искористете ја заштитата од течности и дамки

Полиуретанската мембрана обезбедува водоотпорна заштита од течности од дамки. Во исто време, заштитната прекривка дише за да спречи потење и да ја зголеми хигиената.

 

Странични еластични ленти

И вашата заштитна прекривка нема да мрда и ќе остане на место благодарение на четирите еластични ленти кои се обвиткуваат под ќошевите на душекот, исто како чаршаф со ластик.

 

Целосно се пере во машина

 

Dormeo Aloe Vera Заштитната прекривка за душек целосно се пере во машина за алишта на 60°C – температура на која прашинските грини не можат да преживиеат. Оваа карактеристика ја прави прекрицката идеална за секојдневна употреба во секоја спална соба.

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ