Нема производи во вашата кошничка.

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-65%

Со Octaspring® технологијата интегрирана во Дормео AIR наддушекот вашето тело го добива она најдоброто. Ергономска поддршка, благодарение на 3D адаптибилноста (сите пружини од пена се движат тридимензионално, па наддушекот е цврст но флексибилен, нудејќи ви максимална удобност).

Dormeo Air Над - душек

Редовна цена: 7.990,00 ден.


Специјална цена: 2.790,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Со Octaspring® технологијата интегрирана во Дормео AIR наддушекот вашето тело го добива она најдоброто. Ергономска поддршка, благодарение на 3D адаптибилноста (сите пружини од пена се движат тридимензионално, па наддушекот е цврст но флексибилен, нудејќи ви максимална удобност).

Дознајте повеќе
Детали за производот

Со Octaspring® технологијата интегрирана во Дормео AIR наддушекот вашето тело го добива она најдоброто:

 • ергономска поддршка, благодарение на 3D адаптибилноста (сите пружини од пена се движат тридимензионално, па наддушекот е цврст но флексибилен, нудејќи ви максимална удобност),
 • поддршка во 3 зони,
 • зголемен проток на воздух и почиста површина за спиење.

Вашиот неудобен кревет за спиење, па дури и подот, благодарение на Дормео AIR наддушекот:

 • ќе добие поголем проток на воздух,
 • ви нуди поголема поддршка на телото,
 • ви нуди поголема заштита од прашински грини, микроорганизми и непријатни мириси.

Дормео AIR наддушекот има:

 • CleanEffect® заштита од бактерии, прашински грини и непријатни мириси.
 • Ткаенина со AirX System на страните која нуди дополнителна циркулација на воздух.
 • Нелизгачка ткаенина на долниот дел од наддушекот која го фиксира наддушекот на површина по ваш избор.
 • 3 зони на удобност – за индивидуална поддршка на телото.
 • За секое домаќинство во кое често доаѓаат гости да преноќат
 • За семејства со мали деца - одличен како подлога на која може да си играат вашите деца заштитени од ладните подови
 • За сите оние кои спијат на неудобни каучи
 • За оние кои сакаат да го подобрат спиењето на старите душеци
 • За студенти
 • За вежбање на подот
 • За кампување и за оние кои често патуваат
 • За оние кои патат од алергии
Технички карактеристики
Јадро Foam layers: polyurethane foam (Ecocell®); Springs layer: 100% polyurethane foam springs (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Висина 7 см
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена
Навлака Top fabric: 100% polyester; Side fabric: 100% polyester (AirX System); Bottom fabric: 100% polyester with anti-slip dots

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.