Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 
Photo
Video
Овој квалитетен над-душек со 4 слоеви, ќе ја трансформира вашата неудобна софа или кауч на извлекување во таков што ќе ви овозможи долг и релаксирачки сон. Дизајниран со Ecocell® и Octaspring® технологија, овој над-душек има 3 зони за да ви обезбеди максимална удобност. AirX системот нуди дополнителна циркулација на воздухот, додека CleanEffect® третманот го продолжува траењето.
Dormeo Air+ Над-душек
9.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо
Овој квалитетен над-душек со 4 слоеви, ќе ја трансформира вашата неудобна софа или кауч на извлекување во таков што ќе ви овозможи долг и релаксирачки сон. Дизајниран со Ecocell® и Octaspring® технологија, овој над-душек има 3 зони за да ви обезбеди максимална удобност. AirX системот нуди дополнителна циркулација на воздухот, додека CleanEffect® третманот го продолжува траењето.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Специјално дизајниран за максимална удобност и релаксација

Dormeo минува долги години во истражување, дизајнирање и произведување на високо квалитетни производи кои ќе ви овозможат мирен и удобен сон. Сакаме да бидеме сигурни дека ќе се разбудите наспани, одморени, релаксирани и подготвени за новиот ден. Наша последна иновација е Air+ Над-душекот, кој вашиот стар и неудобен кревет или софа, ќе го претвори во вистински удобна подлога за спиење и одмор.

Екстра поддршка онаму каде што е најпотребно

Вашиот кревет е премногу тврд или премногу мек и неудобен и ве остава ненаспани и уморни секој ден? Не мора да купувате нов кревет за да го промените начинот на кој спиете. Со новиот Air+ Над-душек, сега тоа е можно.

  • Јадрото е изработено од два слоја Ecocell® пена, со флексибилни, 3D келии кои се адаптираат на телото и обезбедуваат правилна поддршка на грбот и 'рбетот. Уникатниот дизајн овозможува циркулација на воздухот со што над-душекот ќе остане сув и чист.
  • Слој од пружини од Ecocell® пена, овозможуваат постојана потпора со 8 колони кои се прилагодуваат на секој дел од телото. Иновативната технологија овозможува поддрша без оглед во која положба спиете: на грб, на страна или пак на стомак.
  • Навлаката е изработена од TENCEL™ Модал влакна, кои се меки и овозможуваат циркулација на воздухот. wood using an environmentally friendly process. Има и CleanEffect® третман кој му овозможува на над-душекот заштита од бактерии, прашински грини и микроби. Ова го одржува душекот свеж и без непријатни мириси.
1
2
3
4
Dormeo Air+ Topper
  • навлака со TENCEL™ Modal влакна и CleanEffect® третман
  • 1,5 см. Ecocell®
  • 4 см. пружини од Ecocell® пена
  • 1,5 см. Ecocell®

Три зони за екстра поддршка

Octaspring® јадрото овозможува ергономска поддршка, благодарение на 3D адаптибилноста (сите пружини од пена се движат тридимензионално, па наддушекот е цврст но флексибилен, нудејќи ви максимална удобност),

Модерен дизајн

Над-душекот има софистициран и модерен дизајн. Страните на навлаката се направени од новата генерација на AirX системот - материјал кој дише и кој обезбедува постојан проток на воздухот.

висина7см.

Dormeo Air+ Topper

Практичен и корисен насекаде

Практичен и корисен за употреба било каде. За само една секунда можете да ја подобрите површината за спиење. Токму поради тоа, над-душекот е соодветен за луѓе кои спијат на каучи, двоседи и на други неудобни површини за спиење, луѓе кои живеат во мали станови и тие на кои им е потребно решение за гости кои преспиваат, луѓе кои бараат едноставно решение кога патуваат (во приколка, кога посетуваат пријатели, кога одат во куќа на село...).

Технички карактеристики
Octaspring® Да
Јадро Слоеви: полиуретанска пена (Ecocell®); пружини: 100% полиуретанска пена (Octaspring®)
Висина 7 см
Двојно јадро Да
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена
Навлака Горна страна: 76% полиестер, 24% модал (TENCEL™); Странично: 100% полиестер (AirX System); Долна страна:100% полиестер со точки кои спречуваат пролизгување

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ