Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Почувствувајте ја супериорната ергономска поддршка на премиум душек од 27см. Со 5 зони од уникатно јадро со ERGO слој, поставени врз воздушни џебни пружини, кои нудат динамично прилагодување, поддршка за вашиот 'рбет и правилна поставеност. Adaptive третманот овозможува свежа и сува средина за спиење и природните TENCEL™ Modal влакна даваат неверојатно меко чувство на кожата.

Air+ Select Ergo Душек
Од 34.990,00 ден. До
Цена на рати: 10 x 3499 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Почувствувајте ја супериорната ергономска поддршка на премиум душек од 27см. Со 5 зони од уникатно јадро со ERGO слој, поставени врз воздушни џебни пружини, кои нудат динамично прилагодување, поддршка за вашиот 'рбет и правилна поставеност. Adaptive третманот овозможува свежа и сува средина за спиење и природните TENCEL™ Modal влакна даваат неверојатно меко чувство на кожата.

Дознајте повеќе
Детали за производот
Dormeo Air+ Select Ergo Mattress Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Специјално дизајниран за да го подобри вашиот осн

Dormeo Air+ Select Ergo Душекот е внимателно дизајниран за да обезбеди вистински микс на поддршка и удобност. Содржи комбинација на врвни материјали и технологија. Јадрото е изработено од 6см ERGO слоеј од Ecocell®, инспириран од Kosmodisk. Неговите ребра динамично реагираат на движењата на телото и обезбедуваат оптимална поставеност на 'рбетот'. Дополнително, навлаката е збогатена со мемори пена и совршено се обликува на обликот на телото намалувајќи ги точките на притисок на изложените делови, мускули и коски.

 • Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

  Шест различни слоеви, секој со своја намена за соодветно да ве поддржи, додека во исто време,ќе ви обезбеди удобност.

 • Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

  Душекот може да се пофали со своите напредни мулти-зони: 5 зони на удобност и во ERGO слојот и кај џебните пружини, со вел да се обезбеди ергономичност и синергија со движењата на телото, особено кога спиете на страна.

Погледнете внатре во душекот

висина27см

Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. 2см Ecocell® пена

  Овој слој нуди прилагодлива поддршка, со еластична 3D клеточна структура, која се прилагодува на обликот и тежината на телото.

 2. 8см џебни пружени распространети во 5 зони

  Зонската поддршка на долниот дел на душекот овозможува одлична стабилност и додава на вистина. Дополнително, овој слој овозможува неверојатен проток на воздух.

 3. 3см Ecocell® пена

  Дополнителниот слој со високоеластична пена која го зголемува чувството на удобност и поддршка.

 4. Уникатно јадро од 6см ERGO слој од Ecocell®

  Инспириран од Kosmodisk, експертот за 'рбетот, го претставува срцето на душекот. Ребрата на ERGO слојот динамично одговараат и се прилагодуваат на движењата на телот за да обезбедат оптимална поставеност на 'рбетот и да ги намалат болките во грбот. Исто така, нуди 3 посебни зони на удобност за да обезбеди добра ергономичност и синергија со движеата на телото.

 5. 6 см дополнителен слој од Ecocell® пена

  Дополнителен слој од високо еластична пена која го зголемува чувството на удобност и поддршката.

 6. 2см мемори пена вткаена во навлаката

  Реагира на положбата на телото, тежинатам обликот и температурата. Се обликува совршено и ги намалува точките на притисок на изложените делови, мускули и коски.

 7. Навлака со CleanEffect ®, Adaptive и TENCEL™ Modal влакна

  Третманите за терморегулација и прилагодливост работат во синергија со природните TENCEL™ Modal влакја во навлаката за да обезбедат сува и свежа средина за спиење.

  CleanEffect® третманот нуди заштита од прашински грини, бактерии и микроби.

 8. Навлака која се пере, со патент и 4 рачки

  Горниот дел на навлаката се вади и се пере, овозможувајќи одлична хигиена. Дишекот има и 4 рачки за полесно ракување.

Неверојатно чувство и поддршка за 'рбетот

Јадрото е изработено од 6 см ERGO слој од Ecocell®, инспириран од Kosmodisk. Тука се и 5-те зони на удобност, кои ја обезбедуваат најдобрата ергономска поддршка и се грижат вашиот 'рбет да остане без болки.

Ребрата на Ergo слојот динамично одговараат и се прилагодуваат на движењата на телото за да обезбедат оптимална поставеност на 'рбетот и намалени болки во грбот.

Дополнително, додадени се 8см џебни пружини со зонска поддршка на дното на душекот за одлична стабилност, висина и циркулација на воздух.

Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Прилагодување на потребните на телото, во секој момент

Уживајте во 2см мемори пена која е вткаена во навлаката и се грижи за неверојатното чувство на удобност. Се се прилагодува совршено на секоја облина на телото и ги намалува точките на притисок на изложените делови.

Трите слоеви на Ecocell®, нова генерација не мемори пена, се изработени од ситни, воздушни 3D клетки кои се прилагодуваат на обликот и тежината на телото и обезбедуваат неверојатна удобност и секако, поддршка.

Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Спијте удобно, сѐ до утрото

Покрај воздушните канали во ERGO слојот и воздушните џебни пружини, дополнително се посветивме со цел вашиот душек да биде чист и хигиенски. Навлаката:

 • содржи TENCEL™ Modal влакна: мек материјал произведен од природно одгледувани букови дрвја, користејќи еколошки процеси. Придонесуваат за регулирање на температурата и влагата.
 • зајакната е со Adaptive третман кои реагира на температурата на телото за да ве затопли во зима и освежи во лето.
Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Кажете збогум на алергиите

Поседувањето на душек кои има одличен проток на воздух е основата за регулирање на влагата и топлината на површината на која се развиваат бактериите. Сепак, за дополнително да го заштитиме вашиот душек од бактерии, прашински грини и мириси, ја збогативме навлаката со CleanEffect® третман.

Особено ако страдате од алергии и имате чувствителна кожа, ќе сакате да знаете дека навлаката се вади и се пере на 40°C.

Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Sharing a bed without disturbances

Без разлика на тоа колку многу вашиот партнер се врти во текот на ноќта, вие ќе уживате во сонот, без пречки. Air + Select Ergo душекот има двојно јадро за сите димензии од 160см и нагоре. Оваа уникатна карактеристики овозможува вие и вашиот партнер да спиете без вознемирување во текот на ноќта.

Dormeo Air+ Select Ergo Mattress

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна, завиткан во два слоја фолија, која е заштитена во кутија за транспорт. Сите наши душеци се вакумски спакувани благодарение на еколошкиот процес на транспорт.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната фолија без да ја исечете таа на внатрешниот дел. Не користете нож

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  Одвиткајте го вакумски спакуваниот душек на креветот. Внимателно исечете ја втората фолија на рабовите и отстранете ја.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Дозволете најмалку 6 часа вашиот нов душек да се оформи.

Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Висина 27 см
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®, Џебни пружини
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да
Цврстина Мек, Тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star