Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dormeo Air+ Select Душек

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-30%

Високо квалитетен, 5 зонски душек со 27 см. висина изработен со наградувата Octaspring® технологија. Цврстината на душекот може да се регулирате според потребите. Идеален е за секого без оглед на телесната тежина, висина или начинот на спиење. Има навлака која се вади и може да се пере. Душекот има 15 години гаранција.

Dormeo Air+ Select Душек

Редовна цена: 34.990,00 ден.


Специјална цена: 24.493,00 ден.

Цена на рати: 10 x 2449.31 ден
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Високо квалитетен, 5 зонски душек со 27 см. висина изработен со наградувата Octaspring® технологија. Цврстината на душекот може да се регулирате според потребите. Идеален е за секого без оглед на телесната тежина, висина или начинот на спиење. Има навлака која се вади и може да се пере. Душекот има 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 30 ДЕНА ТЕСТ ПЕРИОД

  Дормео го сака најдоброто за вас. Затоа само сега уживајте во вашиот нов Дормео душек со одлична можност да го тестирате и тоа 30 дена БЕСПЛАТНО во вашиот дом. И доколку не сте задоволни, во целост ќе ви ги вратиме парите што сте ги платиле.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има 15 години гаранција. Тоа се 5470 утра во кои ќе се разбудите наспани и подготвени да го зграпчите денот.

 • САМО ЕДЕН КЛИК

  Купувајте онлајн за истите цени и понуди како и во нашите продавници. Нарачајте и нашите агенти ќе ве контактираат.

Најудобниот душек на светот

 • Супериорен комфор со голема висина: 27см. - за врвно искуство со спиењето.
 • Цврстина која се прилагодува поради јадрото кое може да се врти од тврдо кон средна цврстина.
 • Прилагодлива цврстина од помалку тврдо до средно.
 • Иновативни 2 слоеви од Octaspring® пружини за 3Д прилагодливост и 5 зони за максимална потпора на различни делови од телото.
 • Двојното јадро овозможува да одберете помеѓу потрда и помека подлога за спиење.
 • Adaptive® третман за динамична терморегулација: ве грее во текот на зимата и ве лади во текот на летото.
 • Супер мек и луксузен прекривач кој е збогатен со Tencel® влакна.
 • 2 см. мемори пена во прекривката овозможува дополнителна удобност.
 • 8 см. ролни за дополнителна стабилност и дилготрајност.
 • Антибактериски и антиалергиски душек, кој е соодветен за луѓе кои патат од алергии или астма.
 • Прекривка која може да се отстрани и пере.
 • 30 дена тест период и 15 години гаранција.
 • Изработен во ЕУ.
 • Можност за плаќање на рати.

Дали знаевте?

Доказите покажуваат дека недостатокот на сон му штети на имунитетот: Истражувањата покажуваат 70% намалување на природните имунолошки клетки по само четири до пет часа. Како резултат на тоа, вие не сте во можност да се заштитите толку ефикасно од заразните вируси, како корона. За среќа, овој недостаток може да се надополни штом се наспиете (седум до девет часа).

Погледнете во внатрешноста на душекот

висина27см.

Зона 1

Зона 2

Зона 3

Зона 4

Зона 5

Поминете прекусликата   за деталите.

 1. 2 см. мемори пена додадена во навлаката

  Таа се моделира совршено кон секоја контура од вашето тело, нудејќи комфор и поддршка без да создаде било каков анти-притисок.

 2. 1 см. од Formacell пена

 3. 2 см. Ecocell® пена

 4. 3 см. слој Octaspring®

  Пружини со 3Д адаптирање: се адаптира на вашето тело, без разлика на позицијата за спиење.

 5. 3 см. Ecocell® пена

 6. 3 см. слој Octaspring®

  Пружини со 3Д адаптирање: се адаптира на вашето тело, без разлика на позицијата за спиење.

 7. 2 см. Ecocell® пена

 8. "Последна генерација" од pocket spring ролни технологијата

  Овозможува стабилност на душекот и ја зголемува висината на душекот.

 9. 3 см. Ecocell® пена

 10. Навлака со 4 рачки која с евади и може да се пере

  Горната прекрива може целосно да се извади. Нема потреба целата прекривка да се пере туку вие можете да ја отстраните белата прекривка и да ја исперете.

 11. Прекривка со CleanEffect® заштита

  Оваа заштита го прави душекот да биде антибактериски. Тој останува свеж и без лоши мириси.

 12. Adaptive® третман за терморегулација

  Ве грее во текот на зимата и ве лади во текот на летото.

Зошто Air+ Select е феноменален?

Со Air+ Select кој има висина од 27 цм секој ден ќе се чувствувате како благородник. Тој има неверојатен дизајн и е најлуксузниот душек. Наградуваните пружини од мемориска пена Octaspring® се состојат од луксузен слој од мемори пена на врвот и каде сите работи се поставени на основа од стотици џепни пружини за рамномерна распределба на тежината.

Тој е совршен хибрид од современото и традиционалното. Душекот е комбинација од различни слоеви кои функционираат како еден за да создадат цврст и екстремно удобен душек. Површинскиот слој на овој душек е мек, луксузен и удобен слој од мемориска пена.Душекот има два слоја од патентираните Octaspring® пенливи пружини и кај самото јадро од овој душек има група на џепни пружини.

Удобност за која само сте сонувале

Со Air+ Select душекот, удобноста е гарантирана. Петте зони на комфор овозможуваат посебна поддршка за различни делови од телото во сите позиции за спиење. Octaspring® технологијата кај душекот е до 8 пати попорозна отколку парче пена и со тоа овозможува оптимална телесна температура за време на сите сезони и периоди од ноќта.

Удобноста не се однесува само на тоа колку е мек душекот. Тајната лежи во поддршката која ја нуди. Octasprings® пружината во самиот душек се движи во сите правци и ви овозможува одлична поддршка за сите позиции на спиење. Петте зони на комфор би нуди оптимална поддршка за вашата глава, рамена, лубален дел, колената и стопалата.

Подобар сон во пар

Двојното јадро е уникатна одлика на Air+ Select душекот. Тоа ви овозможува вам и на партнерот да ја изберете потребната цврстина (2 посебни јадра кај душеците со двојна големина од 160 цм па нагоре). На врв од сето тоа, тоа спречува пренос на движење. Будењето поради превртувањето и удирањето од партнерот е работа на минатото! Со едноставно превртување на душекот вие ќе можете да ги пробате различните нивои на цврстина и удобност. И двојното јадро прави вашата врска да биде здрава – секој од вас може да ужива во вашата посакувана цврстина на душекот и вашето превртување и удирање навечер ќе помине неприметено. Ова е Win win ситуација!

Иновативна Octaspring® технологија

Соништата стануваат реалност со оваа напредна технологија. Octaspring® пружините е навистина првата иновација во индустријата за постелнина во повеќе од 2 декади. Оваа неверојатна нова техника на спојување на модерни материјали со потрадиционални дизајни довела до супериорно нова форма на душеци. Octasprings® функционира на истиот начин како и џепните пружини, но се направени од пена.

Уникатна технологија на пазарот за душеци

8 страниот дизајн на пенастата пружина овозможува движење во сите насоки додека во исто време се нуди поддршка, удобност и вентилација.

Овој тип на пружина е многу паметен и ќе му овозможи на телото толку поддршка колку што е потрбно во било кое време. Бидејќи овие пружини се направени од пена, движењето е целосно тивко и е асполутно прецизно, што е предност над металните пружини. Еден од главните предности кога се има Octaspring® душек е порозноста. Овие душеци се фалат со врвни статистички податоци за движење на воздухот и управување со топлината и влагата.

Air+ Select е идеален душек за секого

Вие го посакувате доколку

 • трагате по душек со врвен квалитет.
 • ви е потребно секој дел од телото да добие правилна поддршка за секоја позиција за спиење на телото.
 • ви е потребен душек да се прилагоди на вашите потреби а не обратно.
 • сакате идеална температура за спиење без разлика на топлината или студенилото
 • ви е потребна ефективна антибактериска заштита и заштита од грини.
 • сакате вашиот душек да издржи во годините кои доаѓаат.

И на крајот од делот едноставно сакате добар сон навечер.

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов душек ќе приситгне на вашиот праг како компресиран и вакумирано- запечатена ролна која е заштитена во пакет – завиткан во два слоја пластика. Сите наши душеци се компресирани и вакуумски запечатени благодарејќи на нашиот еколошки процес на праќање пратки и заштита за време на праќањето.

 • 1

  Надворешната торба да се исече внимателно со ножици со цел да не се пробие пластичната торба внатре во душекот. Да не се користи нож.

 • 2

  Да се отвори завитканиот душек врз вашиот кревет. Внимателно да се исече пластичната торба покрај рабовите и да се отстрани пластичната торба.

 • 3

  Дозволете да поминат 6 часа за вашиот душек да се рашири целосно.

Технички карактеристики
Octaspring® Да
Јадро Горна страна: 1. слој: полиуретански пена ролни (Ecocell®), 2. слој: полиуретански пена ролни (Ecocell®), Долна страна: ролни, Слоеви: полиуретанска пена (Ecocell®), Внатрешно: 100% полиестер
Анти-бактериски третман Да
Висина 27 см
Гаранција 15 години
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Зони на јадро 5
Материјал antibacterial treatment, Ecocell®, Formacell foam, Octaspring пружини/Пружини од пена, Џебни пружини, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака Горна страна: 76% полиестер, 24% модал, полнет со 2 см. мемори пена, Странично 64% полипропилен, 36% полиестер, Долна страна: 100% полиестер
Навлака која се пере Да
Цврстина Малку тврд

Рецензии од купувачи 2 рецензии

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Марина

www.topshop.com.mk

Одличен
Конечно сме наспани :) . Фантазија од душек, спиењето е одлично , и знам дека сме инвестирале во квалитетен сон , наредните 15 години . Добриот сон , здравје носи , топло го препорачувам.

Ubavka Stamenkovska

www.topshop.com.mk

Recenzija
Prekrasno cuvstvo i udobnost sto go dava ovoj dushek da si odmoren i relaksiran sekoj nov den.

2 производ(и)

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ