Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Жешки попусти до 80%

Најголема летна распродажба. Цени какви што сме немале никогаш досега!

Цени какви што сме немале никогаш досега!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Air Humidifier Навлажнувач на воздух

Photo
Video
-63%

Студениот зимски воздух или топлото лето со клима уредот кој работи преку цел ден може да го исуши воздухот во нашите домови и да предизвика неколку здравствени проблеми. Навлажнувачот на воздух од Dormeo е најдоброто  решение за зголемување на влажноста во просторијата или целиот дом, за ваша совршена удобност.

Dormeo Air Humidifier Навлажнувач на воздух

Редовна цена: 3.990,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Студениот зимски воздух или топлото лето со клима уредот кој работи преку цел ден може да го исуши воздухот во нашите домови и да предизвика неколку здравствени проблеми. Навлажнувачот на воздух од Dormeo е најдоброто  решение за зголемување на влажноста во просторијата или целиот дом, за ваша совршена удобност.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подобар живот во услови на пријатен воздух

Студениот зимски воздух или топлото лето со клима уредот кој работи преку цел ден може да го исуши воздухот во нашите домови и да предизвика неколку здравствени проблеми. Навлажнувачот на воздух од Dormeo е најдоброто  решение за зголемување на влажноста во просторијата или целиот дом, за ваша совршена удобност.

Dormeo навлажнувачот има:

  • Ултра тивок дизајн за удобно користење, дење или ноќе
  • Резервоар со вода со голем капацитет кој може да работи до 16 часа со едно полнење
  • Заштита со автоматско исклучување
  • Контролен систем кој е осетлив на допир
  • 2 нивоа на влажност
  • Можност за користење со аромотерапија

Контрола на влажноста и ултразвучна технологија

Навлажнувачот на воздух од Dormeo е направен за секој кој сака убав дизајн во домот и се грижи за благосостојбата на целото семејство. Влажноста природно го навлажнува воздухот и помага во олеснување на здравствените тегоби. Со ултразвучниот метод, тој ефикасно ослободува мали воздушни меури во воздухот за да го навлажни.

Само дишете длабоко и опуштете се

Капацитетот на резервоарот за навлажнување на воздухот е 2 литри и може да работи околу 16 часа. Благодарение на својот супер тивок дизајн, тој може да работи цела ноќ, без притоа да ве разбуди. Напротив, тој може да ви помогне да заспиете полесно во поздраво опкружување. Исто така, можете да додадете неколку капки од вашиот омилен парфем за аромотерапија после тежок работен ден.

Функционален дизајн

Со ниската потрошувачка овој паметен домашен уред е во можност автоматски да испорача најдобра влажност зависно од моменталните нивоа во воздухот. Неговиот дизајн е посебно направен за да ја намали бучавата, па затоа е супер тивок. Исто така, Dormeo навлажнувачот има модерен дизајн кој совршено се вклопува во секоја просторија од вашиот дом.

Контролен систем на допир и автоматско исклучување

Навлажнувачот на воздух од Dormeo е компактен, пренослив и многу е лесен за користење. Можете да ракувате со него со еден допир, а има и автоматско исклучување за заштита кога водата од резервоарот ќе се потроши или кога резервоарот ќе се отстрани. Навлажнувачот има 2 опции за густина на пареата: висока и ниска и можете да ја изберете таа која ви одговара најдобро за вашата состојба. Се препорачува користење на дестилирана или превриена вода за максимални хигиенски стандарди.

Технички карактеристики
Димензија 150x304 мм.
Дополнителни информации Моќност: 12W
капацитет на резервоарот за вода: 2л.
Површина која ја покрива: 30 м2
Бучава: < 30 dB
ЛЕД светло.
Уклучување на допир
Автоматско гасење.
Должина на кабел: 150 см.
Време на работа со полн резервоар со вода: ≥16 ч.
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Dita

www.topshop.com.mk

03.4.2020

Odlicen
Super izgleda i idealen za svojata namena vo sekoj dom.

1 производ(и)