Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Air+ Comfort Душек

Photo
Video

Air+ Comfort е високо квалитетен, 3 зонски душек со висина од 27 см. и изработен со наградувата Octaspring® технологија. Цврстината на душекот може да се регулира според потребите. Octaspring® пружините овозможуваат максимална потпора за вашето тело. Има навлака која се вади и може да се пере. Душекот има 15 години гаранција.

Dormeo Air+ Comfort Душек
28.990,00 ден.
Цена на рати: 10 x 2899 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 3
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Air+ Comfort е високо квалитетен, 3 зонски душек со висина од 27 см. и изработен со наградувата Octaspring® технологија. Цврстината на душекот може да се регулира според потребите. Octaspring® пружините овозможуваат максимална потпора за вашето тело. Има навлака која се вади и може да се пере. Душекот има 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот
Дормео душеци со Best Buy награда

Дормео душеци со Best Buy награда

Купувачите го препознаваат квалитетот на Дормео производите, а тоа го потврдува и наградата што оваа година тие ја доделија на нашите душеци во истражувањето за наградата Best Buy. Дормео душеците се добитници на најновото истражување на Best Buy Award во категоријата „Душеци“ во нашата држава. Прочитајте повеќе тука.

 • 30 ДЕНА ТЕСТ ПЕРИОД

  Дормео го сака најдоброто за вас. Затоа само сега уживајте во вашиот нов Дормео душек со одлична можност да го тестирате и тоа 30 дена БЕСПЛАТНО во вашиот дом. И доколку не сте задоволни, во целост ќе ви ги вратиме парите што сте ги платиле.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има 15 години гаранција. Тоа се 5470 утра во кои ќе се разбудите наспани и подготвени да го зграпчите денот.

 • САМО ЕДЕН КЛИК

  Купувајте онлајн за истите цени и понуди како и во нашите продавници. Нарачајте и нашите агенти ќе ве контактираат.

Совршен спој помеѓу современо и традиционално

 • Супериорен комфор со голема висина: 27см. - за врвно искуство со спиењето.
 • Цврстина која се прилагодува поради јадрото кое може да се врти од тврдо кон средна цврстина.
 • Максимална прозрачност - Octaspring® технологијата овозможува 8 пати поголема прозрачност.
 • Octaspring® пружини за 3D прилагодливост и јадро со 3 зони за специјализирана поддршка за различни делови од телото.
 • Перничиња за добивање стабилност, трајност и голема висина.
 • Adaptive® третман за динамична терморегулација: ве грее во текот на зимата и ве лади во текот на летото.
 • Антибактериски и антиалергиски душек, кој е соодветен за луѓе кои патат од алергии или астма.
 • Супер мек и луксузен прекривач кој е збогатен со Tencel® влакна.
 • Прекривка која може да се отстрани и пере.
 • 30 дена тест период и 15 години гаранција.
 • Изработен во ЕУ.
 • Можност за плаќање на рати.

Дали знаевте?

Доказите покажуваат дека недостатокот на сон му штети на имунитетот: Истражувањата покажуваат 70% намалување на природните имунолошки клетки по само четири до пет часа. Како резултат на тоа, вие не сте во можност да се заштитите толку ефикасно од заразните вируси, како корона. За среќа, овој недостаток може да се надополни штом се наспиете (седум до девет часа).

Погледнете во внатрешноста на душекот

висина27см.

Зона 1

Зона 2

Зона 3

Поминете прекусликата   за детали.

 1. 4 см. Ecocell® пена

 2. 5 см. Octaspring® пружини

  Пружини со 3Д адаптирање: се адаптира на вашето тело, без разлика на позицијата за спиење.

 3. 3 см. Ecocell® пена

 4. 10 см. "Последна генерација" од pocket spring технологијата

  Овозможува стабилност на душекот и ја зголемува висината на душекот.

 5. 3 см. слој Ecocell® пена

 6. Прекривка која се пере, со 4 рачки од страните

  Горната прекрива може целосно да се извади. Нема потреба целата прекривка да се пере туку вие можете да ја отстраните белата прекривка и да ја исперете.

 7. Прекривка со CleanEffect® заштита

  Оваа заштита го прави душекот да биде антибактериски. Тој останува свеж и без лоши мириси.

 8. Прекривка со слој за адаптација

  Ве грее во текот на зимата и ве лади за време на летото.

Зошто Air+ Comfort?

Спиењето добро секоја ноќ врз душекот кој е прилагоден на вашите желби е во вашиот дофат. Душекот е совршен начин да се искуси уникатната Octaspring® технологија, која е комбинирана со конвенционалното чувство на воздушните џепови.

Тој е совршен хибрид од современото и традиционалното – овозможува голема удобност на порозната пена Octaspring® springs, која има рамномерна распределба на тежината и голема поддршка која е добиена од слој на традиционални воздушни џепови – тоа е навистина одлично чувство со поддршка со средишна цврстина – навистина најдоброто од двата светови.

Душек кој се адаптира по вашите потреби: 100 % адаптивност

Прилагодувањето на вашиот душек е сега минато! Сега, вашиот душек ќе работи во ваша корист и ќе се прилагоди кон вашите посебни потреби. Без разлика на висината, тежината или позициите за спиење, овој душек е идеален за вас. Душекот има 2 нивои на цврстина од двете страни: тврда или средишна. Се што треба да направите е да го превртите душекот.

Кажете му не на притисокот врз вашата кожа и мускули! Нашите 3Д адаптивни пружини од пена кои се во душекот овозможуваат динамична удобност за вашето тело. Трите зони на удобност овозможуваат оптимална поддршка за различни делови од телото, централната зона нуди цврста поддршка за вашата карлица и двете надворешни нудат мека поддршка за вашите рамена, лумбален дел и нозете.

Направете вашиот душек да се адаптира според вашите потреби, а не обратно!

Еден целосен душек

Знаеме – некои единечни душеци се голема ноќна мора. Тие го нарушуваат добриот сон и ги уништуваат врските помеѓу луѓето. Но не и Air+ Comfort! Овој неверојатен душек спречува пренесување на движење од едната страна на креветот кон другата. Само замислете како ги преспивате сите превртувања и удирања од партнерот! Ова е неизмерна среќа!

Octasprings® во пар со предностите од системот Pocket Spring

Соништата стануваат реалност со оваа напредна технологија. Octaspring® пружините е навистина првата иновација во индустријата за постелнина во повеќе од 2 декади. Оваа неверојатна нова технологија довела до супериорно нова форма на душеци. Octasprings® функционира на истиот начин како и џепните пружини, но се направени од пена.

Air+ Comfort Plust е направен од Octaspring пружини и џепни пружини. Патентираните пружини во облик на саќе од мед нудат одлична 3Д прилагодливост. Тие нудат спуериорна удобност и ладна и свежа површина за спиење. Слојот на џепни пружини нудат екстра висина, стабилност, порозност и трајност.

Air+ Comfort е идеален душек за секого

Air Comfort Plus е за вас ако

 • Ако трагате по повисок душек за оптимална удобрност при спиењето.
 • Ви е потребен душек со оптимална поддршка за целото ваше тело.
 • Ако ви е потребна ефективна антибактериска заштита и заштита од грини.
 • Ако ви е потребен душек да се прилагоди на вашата телесна температура и позиции за спиење.
 • Ако се грижите за хигиената подеднакво колку и за вашата удобност.

И на крајот од делот едноставно сакате добар сон навечер.

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов душек ќе приситгне на вашиот праг како компресиран и вакумирано- запечатена ролна која е заштитена во пакет – завиткан во два слоја пластика. Сите наши душеци се компресирани и вакуумски запечатени благодарејќи на нашиот еколошки процес на праќање пратки и заштита за време на праќањето.

 • 1

  Надворешната торба да се исече внимателно со ножици со цел да не се пробие пластичната торба внатре во душекот. Да не се користи нож.

 • 2

  Да се отвори завитканиот душек врз вашиот кревет. Внимателно да се исече пластичната торба покрај рабовите и да се отстрани пластичната торба.

 • 3

  Дозволете да поминат 6 часа за вашиот душек да се рашири целосно.

Технички карактеристики
Octaspring® Да
Јадро Горна страна: полиуретански foam springs (Ecocell®), Долна страна: pocket springs, Слоеви на пенатаs: полиуретанска пена (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Висина 27 см
Гаранција 15 години
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал antibacterial treatment, Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Џебни пружини
Навлака Горен слој: 75% полиестер, 24% модал, 1% еластин, Странично 64% полипропилен, 36% полиестер, Долна страна: 100% полиестер
Навлака која се пере Да
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Владо

www.topshop.com.mk

Одморен насабајле
Имаме дома и најудобно се спие на него.... стануваш одморен секое сабајле!!!

1 производ(и)