Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Наспијте се поквалитетено со новата перница, специјално дизајнирана за удобност и поддршка. Соодветна за спиење на стомак, грб и страна, со јадро од Wellsleep® микровлакна за мекост и удобност, завиткано во Octaspring® мрежа за прилагодлива поддршка од мемори пена. Перницата е зајакната со заштита од батерии, микроби и прашински грини и има навлака која се вади и се переs.

Dormeo Air+ Adapt Перница
2.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Наспијте се поквалитетено со новата перница, специјално дизајнирана за удобност и поддршка. Соодветна за спиење на стомак, грб и страна, со јадро од Wellsleep® микровлакна за мекост и удобност, завиткано во Octaspring® мрежа за прилагодлива поддршка од мемори пена. Перницата е зајакната со заштита од батерии, микроби и прашински грини и има навлака која се вади и се переs.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нова перница за нова удобност

Како секоја друга постелнина, перниците треба да се менуваат и перат редовно, со цел да имате безбедна, хигиенска средина за спиење. Висококвалитетната перница ви нуди неколку години секојдневна употреба, затоа, вреди да изберете перница која ќе остане свежа, цврста и удобна, ноќ по ноќ, со удобноста и вниманието кон деталите кои можете да ги очекувате од Dormeo, експертите за спиење.

Dormeo Air+ Adapt Pillow

Потребната удобност и поддршка

  • Дизајн кој одговара на сите положби на спиење - на грб, на стомак и на страна.
  • Ги одржува главата, вратот и 'рбетот во правилна положба и ја поддржува природната линија на грбот.
  • Моментално се прилагодува по секое движење на главата и рамената.
  • Неверојатно удобна и пријатна на допир.
Dormeo Air+ Adapt Pillow

Напредна Octaspring® мрежа за прилагодлива удобност и проток на воздух

Перницата е обвиткана со 1,5 см дебела мрежа од Octaspring® која додава прилагодлива удобност од мемори пена, која се прилагодува на линииите на главата, вратот и рамената, обезбедувајќи ви ја поддршката која ви е потребна за поздрав грб, без болки.

Дополнително, флексибилната природа на Octaspring® мрежата промовира зголемен проток на воздух, што обезбедува поголема свежина и спречува прегревање.

Dormeo Air+ Adapt Pillow

Напредни Wellsleep® микровлакна

Јадрото на перницата е дарежливо наполнете со Wellsleep® микровлакна кои создаваат воздушни џебови, кои го одржуваат волуменот на перницата, го зголемуваат проток на воздух и го даваат чувството на мекост, налик на полнење со пердуви, на кое ќе обожавате да одморате.

Wellsleep® микровлакната минимално ја впиваат влагата и со тоа тие се отпорни на дамки и непријатни мириси.

Dormeo Air+ Adapt Pillow

Квалитет и посветеност на детали

Секоја перница е со димензија од 50х70см и 20см висина, совршена за сите стандардни навлаки за перници. Класичниот облик на оваа перница е изразен преку елегантната бела навлака со стилски сини рабови.

Технички карактеристики
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ