Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Dormeo 3D Mattress Protector Заштитна прекривка

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Заштитете го душекот со мека прекривка од Дормео со висококвалитетен полиестер и еластин со 3D површина за да се обезбеди дополнителна мекост и нежна масажа. Одговара на душеци со висина и до 27 см.  и е достапна во различни димензии – од 90 см до 180 см во ширина. Се пере во машина на 60°C.

Dormeo 3D Mattress Protector Заштитна прекривка
Од 2.890,00 ден. До
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Заштитете го душекот со мека прекривка од Дормео со висококвалитетен полиестер и еластин со 3D површина за да се обезбеди дополнителна мекост и нежна масажа. Одговара на душеци со висина и до 27 см.  и е достапна во различни димензии – од 90 см до 180 см во ширина. Се пере во машина на 60°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Држете ги флеките и течностите подалеку од душекот

Дормео 3D заштитната прекривка за душек ги држи течностите и флеките подалеку од вашиот душек за да тој биде што подолго во добра состојба. Тој е соодветен за душеци со максимална висина од 27 см и доаѓа во различни димензии кои можат да се изберат. Благодарение на  високо-квалитетните материјали и лесното одржување,  вие ќе можете да си овозможите себе си беспрекорно чиста и свежа површина за спиење.

Целосно отпорен на течности за да се спречат флеките

3D заштитната прекривка за душек е достапна со паметен дизајн, со цел да се одговори на сите барања за врвна заштита, чистота, одлична хигиена и дополнителна удобност. Горниот дел е направен од висококвалитетен полиестер и еластин со 3D површина за да се обезбеди дополнителна мекост и нежна масажа. Покрај тоа, тој е исто така збогатен со термопластична полиуретанска мембрана за да биде целосно водоотпорна и за да го заштити вашиот душек од течности и флеки.

Лесна за користење и одржување

Дормео 3D заштитната прекривка за душек се навлекува како чаршаф. Таа може да се навлече на душек со висина до 27 см и е достапна во различни димензии – од 90 см до 180 см во ширина. Заштитната прекривка за душекот може  да се пере во машина на температура до 60°C, температура која ги убива сите грини и со неа можете да бидете сигурни дека секогаш ќе спиете врз чиста и свежа површина.

Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ