Нема производи во вашата кошничка.

Ново Yellow Friday изненадување

Ново Yellow Friday изненадување - Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

 
[banner_timer]
 

Dormeo 2во1 Перница со разладувачки ефект

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Dormeo® 2во1 Перницата за разладување ќе ви помогне да спиете мирно за време на жешките летни ноќи. Нема повеќе вртење поради тоа што ви е жешкп. Едната страна има навлака која е идеална за сите сезони, додека друга има неверојатен материјал кој останува свеж на допир и ја привлекува топлината од главата, вратот и рамената. Полнета со Wellsleep® напредни микровлакна со цел да ви обезбеди удобност и правилна поставеност на 'рбетот.

Dormeo 2во1 Перница со разладувачки ефект
2.190,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo® 2во1 Перницата за разладување ќе ви помогне да спиете мирно за време на жешките летни ноќи. Нема повеќе вртење поради тоа што ви е жешкп. Едната страна има навлака која е идеална за сите сезони, додека друга има неверојатен материјал кој останува свеж на допир и ја привлекува топлината од главата, вратот и рамената. Полнета со Wellsleep® напредни микровлакна со цел да ви обезбеди удобност и правилна поставеност на 'рбетот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Не заборавајте да ја замените вашата перница

Ја ставате главата на перница и таа поминува таму неколку часови секој ден, допирајќи го вашето лице секоја ноќ. Затоа е важно редовно да ја менувате вашата перница, исто како и постелнината, за да бидете сигурни дека вашите сакани спијат во здрава и удобна средина за спиење.

Dormeo 2in1 Cooling Pillow New

Застанете наДопрете на   за повеќе информации за производот.

 1. 2во1 перница:

  РАЗЛАДУВАЧКА страна & страна за СИТЕ СЕЗОНИ

 2. Голем проток на воздух благодарение на добрата синергија на материјалите

 3. Полнета со Wellsleep® напредни микровлакна, кои се супер удобни и дишат

 4. Супер мека навлака

 5. Поголема хигиена - перницата се пере на 40°C

 6. Регулирање на висината - извадете одредена количина од полнењето според вашите желби

Перница со разладувачки ефект за удобност и здравје

Тешко е да квалитетно да се наспиете ако се вртите и превртувате цела ноќ поради тоа што ви е жешко. Потењето, неудобноста и испрекинатиот сон може да го уништи денот и да направи да се чувствувате изморени, иритирани и дури може многу полесно да се разболите.

Можете да заспиете побрзо и да учествувате во поквалитетен сон доколку користите перница за разладување и да спиете до три пати подлабоко. Сон кој што ќе ве остави одморени, освежени, изгледајќи прекрасно и чувствувајќи се прекрасно за денот кој ви претстои.

Dormeo 2in1 Cooling Pillow New

Неверојатна термо удобност со одлична поддршка

Dormeo® 2во1 Перницата со разладувачки ефект има две страни за максимална искористеност и чувство на луксузност на кое ќе обожавате да ја легнете главата и да потонете во удобност.

 • Dormeo 2in1 Cooling Pillow New

  Страна со разладувачки ефект

  Користи напредни влакна со разладувачки ефект кои ја привлекуваат топлината од телото без потреба за гелови за ладење. Дополнително, ефектот на разладување никогаш не се потрошува.

 • Dormeo 2in1 Cooling Pillow New

  Страна за сите сезони

  Традиционален дизајн за сите сезони, со класични влакна кои ја прават оваа страна совршена за поголем дел од годината и збогатена со антибактериски третман за свежина и хигиена.

 • Dormeo 2in1 Cooling Pillow New

  Wellsleep® напредни микровлакна

  Јадрото на перницата е изработено од 100% Wellsleep® напредни микровлакна. Овие влакна имаат уникатна структура која ви обезбедува неверојатен волумен со леснотија, проток на воздух и поддршка. Дополнително, влакната имаат минимална апсорбција на влага и се отпорни на дамки и мириси.

Соодветна за сите положби на спиење

Перницата е внимателно дизајнирана за сите положби на спиење со цел да овозможи правична поставеност на главата, вратот и 'рбетот и да ги намали болките во грбот. Има патент па ќе можете лесно да ја отворите перницата и да ја прилагодите висината со тоа што ќе извадите дел од полнењето со Wellsleep® напредни микровлакна, по потреба.

 • Dormeo 2in1 Cooling Pillow New

  Спиење на страна

 • Dormeo 2in1 Cooling Pillow New

  Спиење на грб

 • Dormeo 2in1 Cooling Pillow New

  Спиење на стомак

Хигиенска и лесна за одржување

Перницата се пере на 40°C и има димензија од 50х70см за да одговара на стандардните навлаки за перници.

Dormeo® 2во1 Перницата со ефект на разладување е одличен партнер наDormeo Warm&Cool Над-душекот со мемори пена со цел заедно да ви ја обезбедат свежината и удобноста која ја барата во текот на летото. Дури можете да го додадете на вашиот душек за дополнителна удобност во текот на сите сезони.

Dormeo 2in1 Cooling Pillow New
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% Wellsleep® advanced microfibers
Димензија 50x70 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака COOL side: 30% polyamide (cooling yarn) and 70% polyester; ALL SEASONS side: 100 % polyester
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star