Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

Rovus Steam’n’Go Рачна пегла на пареа

Photo
Video

Компактна и пренослива, Rovus Steam’n’Go е иновативна пегла која може да се користи дома или кога патувате. Таа комбинира двe прикладни функции: пеглање со и без пареа, за совршено да се порамнат наборите и за да се дезинфицира вашата облека и другите материјали. Таа е со прикладна големина што прави да е лесна за пренесување и е совршена за секое семејство.

Rovus Steam’n’Go Рачна пегла на пареа
1.290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 9
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Компактна и пренослива, Rovus Steam’n’Go е иновативна пегла која може да се користи дома или кога патувате. Таа комбинира двe прикладни функции: пеглање со и без пареа, за совршено да се порамнат наборите и за да се дезинфицира вашата облека и другите материјали. Таа е со прикладна големина што прави да е лесна за пренесување и е совршена за секое семејство.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Идеална пегла со компактна големина

Изморени ли сте од носење на тешки, големи пегли секој пат кога ќе одите на деловно патување? Сакате да изгледате елегантно? Rovus Steam’n’Go пеглата е одлично решение за вас, затоа што е компактна и лесна, па вие можете да ја носите секаде со вас.

Мала и ефикасна

Само затоа што е помала и поедноставна за употреба од најголем дел од традициоалните пегли, тоа не знали дека е помалку моќна. Напротив, така е исто толку ефикасна како и големите пегли затоа што има нелеплива плоча за измазнување на наборите како и можност за пареа. Таа е многу едноставна за маневрирање со цел да ги поминете и оние делови околу копчињата.

Работи на електрична енергија и има моќност од 1000 W.

Забавно пеглање

Steam’n’Go пеглата од Ровус е многу поедноставна за употреба од останатите традиционални пегли, рачката е покриена со гумена облога и може да ротира што значи дека многу лесно ќе ги испеглате сите хоризонтални и вертикални површини.

Одлична за постелнина, кревети и тапацир

Оваа пегла можете да ја користите и за измазнување на постелнината како и за прекривките и површините на тапацираниот мебел.

2 дополнителни четки

Заедно со пеглата добивате и четка за ткаенина и четка за отстранување на влакна.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики Капацитет за вода: 45мл. ; Моќност: 1000 W

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star