Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - Жешко е, затоа нашите цени се топат!

Жешко е, затоа нашите цени се топат!

-75%
 
 
[banner_timer]
 

Rovus Drain Blitz Апарат за одзатнување на одвод

Photo
Video

Rovus Drain Blitz е револуционерно решение кое ќе ги одзатне сите одводи за неколку секунди. Одводите во домот можат лесно да се запушат од влакна, нечистотија, маснотии од сапун или масло, тоалетна хартија или остатоци од храна. Rovus Drain Blitz работи на воздушен притисок. Силата која се создава поминува низ цевките и ги одзатнува на 100% природен начин.

Rovus Drain Blitz Апарат за одзатнување на одвод
1.790,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 5
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Rovus Drain Blitz е револуционерно решение кое ќе ги одзатне сите одводи за неколку секунди. Одводите во домот можат лесно да се запушат од влакна, нечистотија, маснотии од сапун или масло, тоалетна хартија или остатоци од храна. Rovus Drain Blitz работи на воздушен притисок. Силата која се создава поминува низ цевките и ги одзатнува на 100% природен начин.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Rovus Drain Blitz ќе биде вашиот херој

Моќно и ефикасно решенија за најтешките запушувања

Дали храната често останува во одводот во вашата кујна? Дали ви е смачено да вадите влакна и други затнувања во вашата бања?

Rovus Drain Blitz ќе ги отстрани дури и најупорните запушувања во одводите со моќта на компресиран воздух под висок притисок.

Ергономски дизајн за лесна работа

За да го користите Drain Blitz не треба да се силен или да имате знаења од водоинсталатерство. Лесен е за употреба, ергономски дизајниран со прекинувач за ослободување на воздухот.

Ослободете се од сите запушувања во три лесни чекори:

 1. Изберете го правилниот приклучок
 2. Напумпајте го воздухот до посакуваниот притисок и ставете го долниот дел од апаратот на отворот на одводот.
 3. Притиснете го прекинувачот за да го ослбодите притисокот што ќе го одзатне одводот и водата слободно ќе тече.
Rovus Drain Blitz

Додатоци кои се менуваат за да совладате различни ситуации

Сетот вклучува 3 различни додатоци кои одговараат на сите видови одводи и ќе се справат со сите видови запушувања како влакна, марамици, тоалетна хартија, храна, маснотии и сл. Drain Blitz е паметно дизајниран за да работи без струја и батерии, па затоа е пренослив и може да се користи секаде.

Дополнително, има и пумпа како дел од пакувањето. Има 2 големини и може да се користи за надувување на различни гуми.

 • Rovus Drain Blitz

  Одзатнувањето на одводот во кујната е лесно со Drain Blitz.

 • Rovus Drain Blitz

  Може да се користи и во туш кабини, кади или подни одводи

 • Rovus Drain Blitz

  Еден од додатоците е специјално дизајниран за отпушување на тоалетот

 • Rovus Drain Blitz

  Drain Blitz пумпата е идеална за надувување на гумите на велосипедот

Еколошки производ кој може да се користи повеќе пати

Rovus Drain Blitz е побезбеден, поеколошки и побрз производ од хемикалиите. Нема да го загрозувате здравјето на семејството, ниту пак ќе и штетите на природата. Може да се користи со години и со тоа ви заштедува пари - нема потреба да купувате нови производи или да барате водоводџија за да ви одзатне одводите.

Rovus Drain Blitz

Нема неред, само чисти цевки

Со користење на Rovus Drain Blitz не создавате дополнителен хаос околу одводот. Неговата употреба е чиста. Бидејќи силата од компресираниот воздух ќе ја исчисти цела нечистотија од цевките, нема да треба да допирате нечиста вода или ѓубре.

Дополнителни информации

Сетот вклучува:

 1. Тело
 2. Додаток за мијалници
 3. Додаток за поден одвод
 4. Додаток за тоалет
 5. Пумпа
1
2
3
4
5
Rovus Drain Blitz

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.