Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Nutribullet Висока чаша 0,7л

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Подгответе го вашиот омилен хранлив шејк за двајца

Споделете го здравиот начин на живеење со вашите сакани. Чашата има капацитет од 0.7л. со висина од 17см. и е совршена за подготвување на хранлив шејк за двајца

Delimano Nutribullet Висока чаша 0,7л
490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подгответе го вашиот омилен хранлив шејк за двајца

Споделете го здравиот начин на живеење со вашите сакани. Чашата има капацитет од 0.7л. со висина од 17см. и е совршена за подготвување на хранлив шејк за двајца

Дознајте повеќе
Детали за производот

Споделете ја вашата навика за здрав живот

Делимано високата чаша со капацитет од 0.7 L е совршена за подготовка на хранлив шејк за двајца - па лесно ќе може да ја споделите вашата навика за здрав живот со некој пријател или пак со вашиот партнер.

Продолжете си го животот со вкусните хранливи шејкови

Немојте да заборавите дека со навиката за правењето и уживањето во хранливите шејкови ќе си го продолжите животот.

Подгответе двојна порција без дополнителен труд

Високата чаша ви овозможува подготвување на двојни порции полни со витамини и минерали без дополнителен труд и чистење.

 

Како работи

NutriBullet претставува уникатна комбинација од 3 карактеристики кои се составен дел од технологијата на екстракција. 

Оваа технологија ги разградува семките и кората во кои всушност се наоѓа најголем дел од хранливите состојки.

Со NutriBullet, можете да екстрактирате или да мелете.

Екстрактирање

Сечилото за екстракција ги разградува семките и кората.

1. Состојките ставете ги во чашата.

 

2. Наместете го сечилото.

 

3. Ставете ја чашата на основата. Притиснете надолу и свртете за да ја прицврстите.

 

4. Можете да гледате како се одвива екстракцијата. Внимавајте на густината. Вашиот шејк е готов кога ќе стане кремаст.

  

Мелење

Сечилото за мелење ги претвара сувите состојки во прав. Идеално за мелење семиња и јаткасти плодови.

1. Состојките ставете ги во чашата.

 

2. Наместете го сечилото за мелење.

 

3.  Ставете ја чашата на основата. Притиснете надолу и свртете за да ја прицврстите.

 

4. Мелете ги состојките додека да ја достигнат посакуваната густина.

 

 

Доколку ги преполните чашите со состојки или пак доколку не ставите доволно вода, шејкот може да биде многу густ. Во тој случај, за да го потпомогнете процесот на екстракција, треба добро да ги измешате состојките.

 

1. Извадете ја чашата од основата.

2. Убаво измешајте го како да правите коктел. Потоа вратете ја чашата на основата.

 

Доколку некои од состојките се лепат за ѕидовите од чашите, тогаш:

 

1. Извадете ја чашата од основата и потчукнете ја неколку пати од работната маса.

2. Вратете ја чашата на основата.

 

NutriBullet е навистина едноставен за одржување, само ставете топла вода и детергент во чашата и наместете ја на основата. Вклучете го екстракторот на неколку секунди и потоа убаво исплакнете го. Чашите се безбедни и за во машина за садови.

NutriBullet е идеален за:

   
  • сите кои сакаат подобар и поздрав живот
  • вегетаријанци
  • семејства со деца кои не јадат зеленчук
  • активни луѓе
  • оние кои не се хранат здраво 
  • оние кои имаат висок холестерол
  • оние кои се опоравуваат од различни болести и имаат потреба од хранливи состојки

 

Технички карактеристики
Димензија Висина на чаша: 17 см.
Дополнителни карактеристики Капацитет: 0,7л

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star