Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

Delimano Utile Електрична цедалка

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Подгответе ги најздравите, највкусните свежи сокови со Utile Citrus Easy Wash PRO – цедалката за цитрусни овошја. Таа има филтер за пулпа и семки, и сите делови освен основата се безбедни за во машина за садови. Моќност: 40W. Капацитет на садот: 800мл. 

Delimano Utile Електрична цедалка
1.890,00 ден.
1.390,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подгответе ги најздравите, највкусните свежи сокови со Utile Citrus Easy Wash PRO – цедалката за цитрусни овошја. Таа има филтер за пулпа и семки, и сите делови освен основата се безбедни за во машина за садови. Моќност: 40W. Капацитет на садот: 800мл. 

Дознајте повеќе
Детали за производот

Свежо цеден сок од цитрусно овошје

Заменете го утринското кафе или пак збогатете го појадокот со здрав свежо цеден сок. Со Делимано цедалката за цитрусно овошје искористете ги хранливите состојки брзо и едноставно. Овој производ е идеален за подготовка на:

  • свежа лимонада
  • сок од портокал, зелен лимон или грејпфрут
  • освежителен пијалок од мандарини

Подобра екстракција на сок

Можноста моторот да се врти и во спротивен правец, обезбедува зголемена екстракција на сок, односно максимално цедење на овошјето. Благодарение на додатокот за одделување на пулпата и семките вие добивате чист, свеж сок. .

Послужете ги блиските и гостите

Садот со капацитет од 0,8 литри има рачка и отвор од кој не капе, што ви овозможува да ги послужите гостите директно на маса. 

Безбеден за во машина за садови

Сите делови на Делимано цедалката за цитрусни овошја можат да се стават во машина за садови, освен електричната основа. Дополнителниот капак, исто така, го штити апаратот од прав додека не го користите.

Технички карактеристики
Димензија 0,8л.
Дополнителни карактеристики Моќност: 40W

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star