Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Tempo Presto Вакум капак

Photo
Video
-79%

Вакум капак кој ќе ви овозможи да ја чувате храната свежа дури и во лонецот.

Delimano Tempo Presto Вакум капак

Редовна цена: 1.690,00 ден.


Специјална цена: 349,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Вакум капак кој ќе ви овозможи да ја чувате храната свежа дури и во лонецот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Чувајте ја храната вакумирана!

Најновиот пронајдок, вакум капак создава парцијален вакум во внатрешноста на лонецот, што овозможува веќе подготвената храна да ја чувате во лонецот дури и до две недели!

Исто така можете да готвите и на традиционалниот начин користејќи го овој капак!

Исто така можете и да маринирате месо или пак риба во вакум, користејќи го овој капак и благодарение на вакумот, маринадата продира во месото или рибата и ја прави посочна!

Материјал 18/10 не’рѓосувачки челик (AISI 304) со највисок квалитет.

 • Отпорен на вода, пареа, влага, конзерванси за храна, слаби органски и неогрански киселини.
 • Лесен за одржување и неуништлив.
 • Добар спроводник на топлина.
 • Дебелина на страничните делови на тенџерето 1мм.
 • Дебелина на дното 1,00см.

Предностите на системите за готвење Cookvision се:

 • Заштедуваат време
 • Ги зачувуваат витамините
 • Штедат енергија
 • Еколошки
 • Ги намалуваат трошоците

Дополнителни предности:

 • Кујната не се валка со влажни остатоци од храна и непријатни мириси по готвењето
 • Што и да правите, секогаш треба да го користите сокот што се создава при готвењето, бидејќи е полн со хранливи материи
 • Особено корисна е опцијата за симултано користење на два садови за готвење под притисок, во кои можете да приготвите два оброка, со различни времиња на готвење и да ги подесите да бидат готови во исто време.

Внимание при употреба

 • Сите производи се изработени од не’рѓосувачки челик 18/10 со највисок квалитет.
 • Челикот е отпорен на вода, пареа, влага, презервативи за храна, слаби органски и неоргански киселини. Не’рѓосувачкиот челик 18/10 лесно се одржува и е неуништлив..
 • Погоден за сите видови шпорети: електрични, на гас, електро-индуктивни, Ceran, итн.

Систем за готвење со кој ќе можете да ги приготвувате оброците многу побрзо и поздраво, секој ден.

Гаранција на Темпо Престо садовите е 2 години.

Дополнителни предности:

 • Кујната не се валка со влажни остатоци од храна и непријатни мириси по готвењето
 • Што и да правите, секогаш треба да го користите сокот што се создава при готвењето, бидејќи е полн со хранливи материи
 • Особено корисна е опцијата за симултано користење на два садови за готвење под притисок, во кои можете да приготвите два оброка, со различни времиња на готвење и да ги подесите да бидат готови во исто време.

Внимание при употреба

 • Сите производи се изработени од не’рѓосувачки челик 18/10 со највисок квалитет.
 • Челикот е отпорен на вода, пареа, влага, презервативи за храна, слаби органски и неоргански киселини. Не’рѓосувачкиот челик 18/10 лесно се одржува и е неуништлив..
 • Погоден за сите видови шпорети: електрични, на гас, електро-индуктивни, Ceran, итн.

Се препорачува за:

 • сите кои сакаат да ги зачуваат природните вкусови на храната и по 2 недели.
 • подготовка на маринирано месо или риба
 • традиционално готвење со капак

 

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Димензија 24 см
Материјал не‘рѓосувачки челик
Тежина 0.58 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star