Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 

Delimano Tempo Presto Сад за експрес готвење

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-66%

Систем за готвење со кој ќе можете да ги приготвувате оброците многу побрзо и поздраво, секој ден.

Delimano Tempo Presto Сад за експрес готвење

Редовна цена: 3.490,00 ден.


Специјална цена: 1.190,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Систем за готвење со кој ќе можете да ги приготвувате оброците многу побрзо и поздраво, секој ден.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Обележани нивоа

Обележаните нивоа ги означуваат минималните и максималните нивоа на полнење, во зависност од тоа што се готви. На тој начин, кога готвите под притисок ќе можете да избегнете ненамерно преполнување на садот.

Рачки со огноотпорна заштита

Големите пластични рачки со огноотпорна заштита не се загреваат, па така во секое време можете да го подигнете садот.

Материјал 18/10 не’рѓосувачки челик (AISI 304) со највисок квалитет.

 • Отпорен на вода, пареа, влага, конзерванси за храна, слаби органски и неогрански киселини.
 • Лесен за одржување и неуништлив.
 • Добар спроводник на топлина.
 • Дебелина на страничните делови на тенџерето 1мм.
 • Дебелина на дното 1,00см.

Предностите на системите за готвење Cookvision се:

 • Заштедуваат време
 • Ги зачувуваат витамините
 • Штедат енергија
 • Еколошки
 • Ги намалуваат трошоците

Дополнителни предности:

 • Кујната не се валка со влажни остатоци од храна и непријатни мириси по готвењето
 • Што и да правите, секогаш треба да го користите сокот што се создава при готвењето, бидејќи е полн со хранливи материи
 • Особено корисна е опцијата за симултано користење на два садови за готвење под притисок, во кои можете да приготвите два оброка, со различни времиња на готвење и да ги подесите да бидат готови во исто време.

Како функционира

 • Точката на вриење на водата е 100°C. Кога таа температура ќе се постигне во нормално тавче, константно се одржува до мигот кога изворот на топлината ќе се исклучи.
 • Зголемениот притисок, исто така, предизвикува покачување на температурата во садот за готвење над 100°C. Максималната температура што се постигнува во Делимано садот за готвење под притисок е 120°C.

Внимание при употреба

 • Сите производи се изработени од не’рѓосувачки челик 18/10 со највисок квалитет.
 • Челикот е отпорен на вода, пареа, влага, презервативи за храна, слаби органски и неоргански киселини. Не’рѓосувачкиот челик 18/10 лесно се одржува и е неуништлив..
 • Погоден за сите видови шпорети: електрични, на гас, електро-индуктивни, Ceran, итн.

Систем за готвење со кој ќе можете да ги приготвувате оброците многу побрзо и поздраво, секој ден.

Достапни големини: 3, 5, 7л.

Гаранција на Темпо Престо садовите е 2 години.

Дополнителни предности:

 • Кујната не се валка со влажни остатоци од храна и непријатни мириси по готвењето
 • Што и да правите, секогаш треба да го користите сокот што се создава при готвењето, бидејќи е полн со хранливи материи
 • Особено корисна е опцијата за симултано користење на два садови за готвење под притисок, во кои можете да приготвите два оброка, со различни времиња на готвење и да ги подесите да бидат готови во исто време.

Како функционира

 • Точката на вриење на водата е 100°C. Кога таа температура ќе се постигне во нормално тавче, константно се одржува до мигот кога изворот на топлината ќе се исклучи.
 • Зголемениот притисок, исто така, предизвикува покачување на температурата во садот за готвење над 100°C. Максималната температура што се постигнува во Делимано садот за готвење под притисок е 120°C.

Се препорачува за:

 • сите кои сакаат да се хранат здраво и да уживаат во природните вкусови
 • вработени луѓе кои не сакаат да трошат многу време за подготовка на здрави оброци
 • за подготовка на чорби, супи и разни други варива
 • за тестенини, њоки, палента, ориз... и многу други вкусни оброци.
Дополнителни информации
 • Toate gospodariile,
 • Cei pasionati de gatit,
 • Parintii ocupati care trebuie sa pregateasca mese sanatoase pentru familia lor,
 • Cadou de nunta, casa noua
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Димензија 24 см
Дополнителна гаранција 3 години
Материјал не‘рѓосувачки челик
Тежина 2.04 кг

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

elena

www.topshop.com.mk

dali ima kapak ova tendzere od 2790 denara?

1 производ(и)

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ