Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонец

Photo
Video

Дизајниран да трае и да изгледа фантастично во вашата кујна, овој практичен лонец ќе ви помогне да уживате во безгрижното готвење. Надградете го вашиот најкористен лонец за секојдневна употреба со Delimano Mediterraneo. Лонецот и уживајте во неговата нелеплива Quantanium облога. Достапен во 3 димензии: 20, 24, 28 см.

Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонец
Од 2.690,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Дизајниран да трае и да изгледа фантастично во вашата кујна, овој практичен лонец ќе ви помогне да уживате во безгрижното готвење. Надградете го вашиот најкористен лонец за секојдневна употреба со Delimano Mediterraneo. Лонецот и уживајте во неговата нелеплива Quantanium облога. Достапен во 3 димензии: 20, 24, 28 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Помала потрошувачка на енергија

  Готвење со Stone Legend Mediterraneo може да ја намали потрошувачката на енергија и до 50%.1

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Загрева до 2x побрзо

  Загрева побрзо до повисока температура и штеди време и енергија.2

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Готвење со помалку масло

  Само неколку капки масло се доволни да готвите поздраво и да заштедите.

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Нелеплива облога

  Високо квалитетната облога ќе ви овозможи да готвите било каква храна без притоа таа да се залепи.

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Неверојатно отпорна на гребење

  Збогатена со природни минерални честички за подобра отпорност и издржливост.

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  За сите површини на готвење, вклучувајќи и индукција

  Идеалната кобинација на материјали овозможува готвење на било каква површина.

Опремете ја вашата кујна со овој фантастичен нелеплив лонец

Подгответе вкусен оброк со овој неверојатен лонец, подготвен да се справи со сѐ што ќе сакате да подготвите. Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонецот е повеќенаменски лонец достапен во 3 димензии, што го прави неопходен за секоја кујна. Лесен, но, цврст и издржлив, овој лонец е изработен од повеќе слоеви на јаглероден челик и енамел обложени со Quantanium облога.

Прв избор за вашите секојдневни оброци

Подготовката на храна за целото семејство е полесна ако имате квалитетен лонец при рака. Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонецот е подготвен за сите омилени семејни оброци, како што се:

 • чорба,
 • гулаш,
 • полнети пиперки,
 • сарма,
 • супа,
 • пире,
 • и стотици други јадења.

Само изберете ја вистинската димензија и подгответе го традиционалниот семеен рецепт и истражете нови рецепти. Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонецот е тука за вас, благодарение на неговите одлични карактеристики.

Емајл – издржив материјал кој ќе трае со децении

 1. Обоен слој од емајл
 2. Основен слој од емајл
 3. Висококвалитетен јаглероден слој
 4. Прв внатрешен слој од емајл
 5. Втор внатрешен слој од емајл
 6. Основен слој од Quantanium® и зајакнат титаниум
 7. Среден слој од Quantanium® благо зајакнат со честички од камен
 8. Горен слој од Quantanium® кој брзо исушта топлина
1
2
3
4
5
6
7
8
Delimano Stone Legend Black Round Mould

Quantanium, омилената нелеплива облога

Quantanium облогата е една од најиновативните и модерни облоги на пазарот. Quantanium облога го имитира готвењето на вистински камен, бидејќи легурата содржи честички од вистински камен кои ја собираат топлината и постепено ја пренесуваат до храната, со цел природните сокови и витамини да останат заклучени во храната. Честичките од камен ѝ даваат на храната традиционален вкус како храната готвена на вистински камен.

Со цел да ја направиме облогата поцврста и потрајна, додадовме честички титаниум за истата да не може да се изгребе дури и ако користите метални алатки. Крајните резултати се фантастични:

 • Quantanium облогата е 4.7x потрајни во споредба со други комерцијални облоги, што значи дека лонецот ќе трае подолго, што ќе ви заштеди пари.
 • Нејзините супер нелепливи карактеристики овозможуваат храната да не се лепи и триењето на лонецот за време на чистењето ќе стане минато.
 • Таа е 2x пати поотпорна на гребење во споредба со широко користените комерцијални облоги, бидејќи вашиот лонец нема да се истроши со тек на време.

Здрав избор

Quantanium облогата е еколошка површина за готвење. Сите материјали се нетоксични и 100% PFOA безбедни, па така, нема штетни материјали кои ќе навлезат во храната и на крај во телото. Екстремно отпорната и безбедна површина на готвење, не пропушта хемикалии во храната како некои облоги со PTFE.

Заборавете на напорното чистење

Никогаш повеќе нема да се мачите со изгорена храна или со храна залепена на лонецот, бидејќи таа едноставно ќе се лизга од лонецот. Можете да готвите со само капка масло и совршената нелеплива облога ќе се погрижи за останатото. Следете ја вашата исхрана и уживајте во вкусни оброци без напорно чистење.

Технички информации

Mediterraneo Лонец 20 см

 • Дебелина на ѕидовите: 1.2 мм 
 • Висина на ѕидовите: 12,5 см
 • Капацитет: 3.3 литри

Mediterraneo Лонец 24 см

 • Дебелина на ѕидовите: 1.2 мм 
 • Висина на ѕидовите height: 14 см
 • Капацитет: 5.5 литри

Mediterraneo Лонец 28 см

 • Дебелина на ѕидовите: 1.2 мм 
 • Висина на ѕидовите: 16.5 см
 • Капацитет: 8.9 литри
Дополнителни информации

Технички информации

Mediterraneo Лонец 20 см

 • Дебелина на ѕидовите: 1.2 мм 
 • Висина на ѕидовите: 12,5 см
 • Капацитет: 3.3 литри

Mediterraneo Лонец 24 см

 • Дебелина на ѕидовите: 1.2 мм 
 • Висина на ѕидовите height: 14 см
 • Капацитет: 5.5 литри

Mediterraneo Лонец 28 см

 • Дебелина на ѕидовите: 1.2 мм 
 • Висина на ѕидовите: 16.5 см
 • Капацитет: 8.9 литри

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ