Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонец за тестенини со капак

Photo
Video

Идеална големина за оброк за целото семејство. Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонецот за тестенини 22см. со капак е дизајниран да трае и да изгледа фантастично во вашата кујна. Овој практичен лонец ќе ви помогне да уживате во безгрижното готвење. Лонецот има база од емајл и не'рѓосувачки челик и 5 слојна Quantanium облога со честички вистински камен. Со капак од не'рѓосувачки челик.

Од среда до петок, секој ден од 16ч. па сѐ до полноќ, добивате дополнителни 10% попуст во кошничка!
Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонец за тестенини со капак
3.390,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Идеална големина за оброк за целото семејство. Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонецот за тестенини 22см. со капак е дизајниран да трае и да изгледа фантастично во вашата кујна. Овој практичен лонец ќе ви помогне да уживате во безгрижното готвење. Лонецот има база од емајл и не'рѓосувачки челик и 5 слојна Quantanium облога со честички вистински камен. Со капак од не'рѓосувачки челик.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во готвењето тестенини

Ставете крај на вашите потешкотии при готвење тестенини – запознајте се со Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонецот за тестенини со капак 22 см. Овој практичен лонец со капак ви ги олеснува задачите за готвење тестенини бидејќи нема да имате потреба од дополнителна цедалка. Капакот има отвори од кои ќе можете да ја процедите течноста од лонецот бес потешкотии. Садот е изработен од јаглероден челик и комбинација од емајл со честички од вистински камен. Лонецот за тестенини со вклучен капак е со димензија од 22 см. и со капацитет од 6,5л.

Капак од не'рѓосувачки челик.

Процедувањето на тестенините е многу полесно со соодветниот капак за цедење. Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонецот вклучува и не'рѓосувачки капак за лесно цедење тестенини, компири, зеленчук. За цедењето да биде уште побезбедно, лонецот има рачки за превртување што го држат капакот додека се цеди без ризик да се отвори и прелие.

Иако е наменет за готвење и цедење на тестенините, овој лонец може да се користи и за приготвување на останати секојдневни оброци - од супи до главни јадења.

Quantanium, омилената нелеплива облога

Quantanium облогата е една од најиновативните и модерни облоги на пазарот. Quantanium облога го имитира готвењето на вистински камен, бидејќи легурата содржи честички од вистински камен кои ја собираат топлината и постепено ја пренесуваат до храната, со цел природните сокови и витамини да останат заклучени во храната. Честичките од камен ѝ даваат на храната традиционален вкус како храната готвена на вистински камен.

Со цел да ја направиме облогата поцврста и потрајна, додадовме честички титаниум за истата да не може да се изгребе дури и ако користите метални алатки. Крајните резултати се фантастични:

 • Quantanium облогата е 4.7x потрајни во споредба со други комерцијални облоги, што значи дека лонецот ќе трае подолго, што ќе ви заштеди пари.
 • Нејзините супер нелепливи карактеристики овозможуваат храната да не се лепи и триењето на лонецот за време на чистењето ќе стане минато.           
 • Таа е 2x пати поотпорна на гребење во споредба со широко користените комерцијални облоги, бидејќи вашиот лонец нема да се истроши со тек на време.

Здрав избор

Quantanium облогата е еколошка површина за готвење. Сите материјали се нетоксични и 100% PFOA безбедни, па така, нема штетни материјали кои ќе навлезат во храната и на крај во телото. Екстремно отпорната и безбедна површина на готвење, не пропушта хемикалии во храната како некои облоги со PTFE.

Заборавете на напорното чистење

Никогаш повеќе нема да се мачите со изгорена храна или со храна залепена на лонецот, бидејќи таа едноставно ќе се лизга од лонецот. Можете да готвите со само капка масло и совршената нелеплива облога ќе се погрижи за останатото. Следете ја вашата исхрана и уживајте во вкусни оброци без напорно чистење.

Технички информации

 • Дебелина на ѕидовите 1мм.
 • Висина на ѕидовите 20 см.
 • Капацитет 6.5 л.
 • Рачки од бакелит
Дополнителни информации

Технички информации

 • Дебелина на ѕидовите 1мм.
 • Висина на ѕидовите 20 см.
 • Капацитет 6.5 л.
 • Рачки од бакелит

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star