Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend Mediterraneo Тава за пржење

Photo
Video

Подготвувањето на вкусен оброк никогаш не било полесно. Со само малку масло, без лепење и лесно миење - запознајте ја Delimano Stone Legend Mediterraneo Тавата за пржење! Исклучително силна и цврста, оваа тава е иделана за подготовка на крцави стекови, бургери или омлети. Достапна во 3 димензии 14, 24, 28см.

Delimano Stone Legend Mediterraneo Тава за пржење
Од 990,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Подготвувањето на вкусен оброк никогаш не било полесно. Со само малку масло, без лепење и лесно миење - запознајте ја Delimano Stone Legend Mediterraneo Тавата за пржење! Исклучително силна и цврста, оваа тава е иделана за подготовка на крцави стекови, бургери или омлети. Достапна во 3 димензии 14, 24, 28см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Опремете ја вашата кујна со овие фантастични нелепливи тави запржење

Delimano Stone Legend Mediterraneo Тавата за пржење е достапна во 3 димензии, што ја прави неопходна за секоја кујна. Лесна, цврста и издржлива, изработена од повеќе слоеви на јаглероден челик и енамел обложени со Quantanium облога.

Прв избор за вашите секојдневни оброци

Подготовката на храна за целото семејство е полесна ако имате квалитетна Тава за пржење при рака. Delimano Stone Legend Mediterraneo Тавата е подготвена за сите омилени семејни оброци, како што се:

 • месо,
 • јајца,
 • омлет,
 • зеленчук,
 • пире,
 • и стотици други јадења.

Само изберете ја вистинската димензија и подгответе го традиционалниот семеен рецепт и истражете нови рецепти. Delimano Stone Legend Mediterraneo Тавата е тука за вас, благодарение на нејзините одлични карактеристики.

Quantanium, омилената нелеплива облога

Quantanium облогата е една од најиновативните и модерни облоги на пазарот. Quantanium облога го имитира готвењето на вистински камен, бидејќи легурата содржи честички од вистински камен кои ја собираат топлината и постепено ја пренесуваат до храната, со цел природните сокови и витамини да останат заклучени во храната. Честичките од камен ѝ даваат на храната традиционален вкус како храната готвена на вистински камен.

Со цел да ја направиме облогата поцврста и потрајна, додадовме честички титаниум за истата да не може да се изгребе дури и ако користите метални алатки. Крајните резултати се фантастични:

 • Quantanium облогата е 4.7x потрајни во споредба со други комерцијални облоги, што значи дека лонецот ќе трае подолго, што ќе ви заштеди пари.
 • Нејзините супер нелепливи карактеристики овозможуваат храната да не се лепи и триењето на лонецот за време на чистењето ќе стане минато.
 • Таа е 2x пати поотпорна на гребење во споредба со широко користените комерцијални облоги, бидејќи вашиот лонец нема да се истроши со тек на време.

Здрав избор

Quantanium облогата е еколошка површина за готвење. Сите материјали се нетоксични и 100% PFOA безбедни, па така, нема штетни материјали кои ќе навлезат во храната и на крај во телото. Екстремно отпорната и безбедна површина на готвење, не пропушта хемикалии во храната како некои облоги со PTFE.

Заборавете на напорното чистење

Никогаш повеќе нема да се мачите со изгорена храна или со храна залепена на лонецот, бидејќи таа едноставно ќе се лизга од лонецот. Можете да готвите со само капка масло и совршената нелеплива облога ќе се погрижи за останатото. Следете ја вашата исхрана и уживајте во вкусни оброци без напорно чистење.

Технички информации

Mediterraneo Тава за пржење 14 см

 • Дебелина на ѕидовите: 1.2 мм 
 • Висина на ѕидовите: 5,3 см
 • Капацитет: 0.5 литри

Mediterraneo Тава 24 см

 • Дебелина на ѕидовите: 1.5 мм 
 • Висина на ѕидовите height: 5.3 см
 • Капацитет: 1.8 литри

Mediterraneo Тава 28 см

 • Дебелина на ѕидовите: 1.5 мм 
 • Висина на ѕидовите: 5.5 см
 • Капацитет: 2.5 литри
Дополнителни информации

Технички информации

Mediterraneo Тава за пржење 14 см

 • Дебелина на ѕидовите: 1.2 мм 
 • Висина на ѕидовите: 5,3 см
 • Капацитет: 0.5 литри

Mediterraneo Тава 24 см

 • Дебелина на ѕидовите: 1.5 мм 
 • Висина на ѕидовите height: 5.3 см
 • Капацитет: 1.8 литри

Mediterraneo Тава 28 см

 • Дебелина на ѕидовите: 1.5 мм 
 • Висина на ѕидовите: 5.5 см
 • Капацитет: 2.5 литри

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ