Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Flamenco Лонец и Капак

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-15%

Delimano Stone Legend Flamenco Лонецот од 28см и Капакот можете да ги користите за подготовка на вкусни тестенини, месо, риба, чорби, пире од компири, палента, рижото и други вкусни јадења.

Delimano Flamenco Лонец и Капак

Редовна цена: 1.999,00 ден.


Специјална цена: 1.690,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Delimano Stone Legend Flamenco Лонецот од 28см и Капакот можете да ги користите за подготовка на вкусни тестенини, месо, риба, чорби, пире од компири, палента, рижото и други вкусни јадења.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Практичен лонец за секоја кујна!

Подгответе супа, чорба или тестенини во практичниот Лонец. Тајната на Лонецот се крие во QuanTanium® облогата со честички од титаниум и камен. Честитчките камен придонесуваат за издржливоста на облогата и постепено ја ослободуваат топлината, според состојките, па така, ја задржува нивната хранливост и автентичен вкуст.

Соодветниот стаклен капак, кој го добивата заедно со лонецот, штети енергија и го скратува времето за готвење.

Висококвалитетни материјали

Садовите за готвење Stone Legend Flamenco се изработени од надворешен слој емајл кој го дава препознатливот изглед на садовите во кои се готвело многу одамна, додека внатрешноста на садовите е составена од QuanTanium® облога, зајакната со природни честички вистински камен и титаниум.

Чистењето на лонецот е лесно, потребни е само да го поминете со кујнска хартија а може и да се мие во машина за садови. Капацитет на лонецот е 8,9л.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star