Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend CopperLUX Сад за сос

Photo
Video

CopperLUX Садот за сос е идеален за подготовка на вкусни сосови и преливи. Направен е од емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината. Соодветен за употреба на секаква рингла: електрична, на плин, керамичка или индукциска. Лесно се мие, може и во машина за садови. Капацитет: 1,4л.

Delimano Stone Legend CopperLUX Сад за сос
1.190,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

CopperLUX Садот за сос е идеален за подготовка на вкусни сосови и преливи. Направен е од емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината. Соодветен за употреба на секаква рингла: електрична, на плин, керамичка или индукциска. Лесно се мие, може и во машина за садови. Капацитет: 1,4л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе сосови со богат вкус

Честичките камен во Quantanium облогата на садот за сос ја задржуваат топлината и потоа постепено ја ослободуваат во храната, што придонесува кон порамномерно готвење и задржување на хранливите состојки и природниот вкус – како традиционално да готвите на вистински камен. Честичките титаниум и бакар го прават овој сад за сос долготраен и отпорен на гребење. Овие материјали придонесуваат кон одлична спроводливост на топлина, што значи и заштеда на електрична енергија.

Едноставен за употреба и чистење

Садовите од Stone Legend Copperlux линијата на Делимано не можат да загорат и нивната нелеплива облога е многу едноставна за чистење. За да заштедите време, слободно ставете ги во машина за садови.

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите видови на рингли, вклучувајќи ја и индукциската.
 • Благодарение на магнетните карактеристики, таа многу брзо се загрева на пониска температура. Заштедете и до 20% енергија.
 • Можност за готвење на ниска температура за максимални резултати.
 • Безбедна за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пече на 840°C).
 • Обезбедува готвење со само капка масло.
 • Екстремно нелеплива.
 • Произведена во Шпанија.

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал. Лонците и тавите кои се направени од челик имаат подобар баланс затоа што се потешки. Челикот ја задржува топлината и е одличен за јадење на кои им е потребно подолго време на подготовка.

 • Зошто емајл?

  Слој кој го штити челикот од најголем број на хемикалии. Емајлот е неверојатно долготраен и брзо ја спроведува топлината. Дополнително, благодарение на неговата непорозна површина, тој не се лепи.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички од камен и бакар?

  За идеални нелепливи карактеристики и отпорност на гребење, кои ви овозможуваат готвење без масло и употреба на метален прибор. И уште подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и помала потрошувачка на електрична енергија!

Изглед на Stone Legend Copperlux садовите за готвење:

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој – обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8
Дополнителни информации

Литража:

 • 16 см. - 1,4 л.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Квантаниум
Димензија 34,5 x 18,3 x 8,5 cm
Дополнителни информации 100% PFOA free
Материјал слој од енамел, челик
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star