Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend CopperLUX Ростер XXL 2во1

Photo
Video
-50%

Новата Ростер тава 2во1 за идеална за квалитетно и здраво готвење со само неколку капки масло. Комплетот вклучува длабока (40x30x7см.) и плитка ростер тава (41,3x31,3x3см.). Со својата XXL големина, оваа Ростер тава е идеална за подготовки на поголеми оброци за целото семејство.

Delimano Stone Legend CopperLUX Ростер XXL 2во1

Редовна цена: 3.990,00 ден.


Специјална цена: 1.995,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Новата Ростер тава 2во1 за идеална за квалитетно и здраво готвење со само неколку капки масло. Комплетот вклучува длабока (40x30x7см.) и плитка ростер тава (41,3x31,3x3см.). Со својата XXL големина, оваа Ростер тава е идеална за подготовки на поголеми оброци за целото семејство.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Варете и печете со само еден сад за готвење

Без разлика дали печете цела кокошка или парчиња месо, печете компири, варите, пржите, подготвувате мусака или печете колачи – со овој 2во1 пекач вашите јадења ќе бидат превкусни.

Комплетот вклучува длабока (40x30x7) и плитка ростер тава (41,3x31,3x3), неговата XXL големина обезбедува доволно простор за поголеми оброци за целото семејство.

Повеќенаменска употреба и лесно чистење

Ростер тавата со XXL големина 2во1, ќе ве воодушеви со нејзината практичност. Тој не само што е соодветен за во рерна, туку може и да се користи кај шпорети на индукција. Бидејќи во сетот добивате 2 тави, можете да ги користите на повеќе начини:

 • Користете ја плитката тава како капак

 • Правете вкусни пици

 • Печете леб

 • Користете ги двете тави за погoлеми јадења

 • Двете се совршени за сервирање

 • Безбедни се за миење во машина за садови

Придобивки од Stone Legend CopperLUX садовите:

 • Соодветни за сите видови рингли вклучувајќи и индукциска.
 • Поради своите магнетnи својства таа се загрева многу брзо на пониска температура. Заштедете до 20% од енергијата.
 • Можност за готвење на средна температура, со достигнување на максимален ефект,
 • Лесна за чистење и е безбедна за миење во машина за садови, соодветна за користење со метален прибор,
 • Нетоксични материјали - 100% без хемикалии,
 • Овозможува готвење со само една капка масло.

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал. Садовите за готвење кои содржат челик се потешки, што значи дека се постабилни. Челикот ја задржува топлината и е идеален за јадења кои подолго се подготвуваат.

 • Зошто емајл?

  Го заштитува челикот со структура слична на стакло која не се менува при било кој хемиски процес. Емајлот е долготраен и брзо ја распоредува топлината. Дополнително тој е нелеплив.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички камен и бакар?

  Со овие состојки ќе готвите побрзо, со помалку потрошена енергија. Исто така, благодарение на овој состав, овие садови за готвење се нелепливи и отпорни на гребење - со нив можете да користите и метален прибор.

Слоеви на садовите за готвење од линијата на Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој – обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star