Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend CopperLUX Тава за палачинки

Photo
Video

Оваа тава е идеална за подготовка на палачинки затоа што, благодарение на косите ѕидови, палачинката многу едноставно се излизгува од неа. Направена од емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината. Може да се користи на сите видови шпорети. Лесно се мие, може и во машина. Дијаметар: 24 см

Delimano Stone Legend CopperLUX Тава за палачинки
1.290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Оваа тава е идеална за подготовка на палачинки затоа што, благодарение на косите ѕидови, палачинката многу едноставно се излизгува од неа. Направена од емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината. Може да се користи на сите видови шпорети. Лесно се мие, може и во машина. Дијаметар: 24 см

Дознајте повеќе
Детали за производот

Честички титаниум, камен и бакар за најубавите палачинки кои некогаш сте ги подготвиле

Делимано Stone Legend Copperlux Тавата за палачинки 24 см содржи честички од титаниум, камен и бакар благодарение на кои едноставно ќе подготвите вкусни и здрави палачинки. Честичките титаниум ја зајакнуваат тавата и ја прават отпорна на гребење за безбедно готвење, честичките камен постепено ја ослободуваат топлината во храната, овозможувајќи поздраво готвење со задржување на хранливите состојки и природните вкусови, додека честичките бакар се загреваат полесно за заштедување на електрична енергија.

Уживајте во традиционалниот вкус на јадењата зготвени на вистински камен

Тавите со честички од вистински камен во текот на готвењето не само што постепено ја ослободуваат топлината во храната, туку и ви го нудат богатиот вкус кој го добивате при традиционалното готвење на вистински камен што секако ќе ги воодушеви вашите гости.

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите видови на рингли, вклучувајќи ја и индукциската.
 • Благодарение на магнетните карактеристики, таа многу брзо се загрева на пониска температура. Заштедете и до 20% енергија.
 • Можност за готвење на ниска температура за максимални резултати.
 • Безбедна за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пече на 840°C).
 • Обезбедува готвење со само капка масло.
 • Екстремно нелеплива.
 • Произведена во Шпанија.

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал. Лонците и тавите кои се направени од челик имаат подобар баланс затоа што се потешки. Челикот ја задржува топлината и е одличен за јадење на кои им е потребно подолго време на подготовка.

 • Зошто емајл?

  Слој кој го штити челикот од најголем број на хемикалии. Емајлот е неверојатно долготраен и брзо ја спроведува топлината. Дополнително, благодарение на неговата непорозна површина, тој не се лепи.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички од камен и бакар?

  За идеални нелепливи карактеристики и отпорност на гребење, кои ви овозможуваат готвење без масло и употреба на метален прибор. И уште подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и помала потрошувачка на електрична енергија!

Изглед на Stone Legend Copperlux садовите за готвење:

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој – обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Квантаниум
Материјал слој од енамел
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Кика

www.topshop.com.mk

18.7.2019

Совршени палачинки
Најдобрата тава на која и првата палачинка излегува совршена.

1 производ(и)