Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend CopperLUX Мастер сет

Photo
Video
-15%

Stone Legend CopperLUX Master сетот се состои од различни садови за готвење кои имаат внатрешна облога која е нелеплива, додека пак надворешната е со честички бакар и камен кои брзо се загреваат и постепено ја ослободуваат топлината во храната. Сетот се состои од Округла тава 28см, Ростер 40х25см, Лонец 24см, Тава за пржење 24см и 28см, Тава 24см, Капак 24см и 28см.

Delimano Stone Legend CopperLUX Мастер сет

Редовна цена: 11.690,00 ден.


Специјална цена: 9.990,00 ден.

Цена на рати: 12 x 832.5 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Stone Legend CopperLUX Master сетот се состои од различни садови за готвење кои имаат внатрешна облога која е нелеплива, додека пак надворешната е со честички бакар и камен кои брзо се загреваат и постепено ја ослободуваат топлината во храната. Сетот се состои од Округла тава 28см, Ростер 40х25см, Лонец 24см, Тава за пржење 24см и 28см, Тава 24см, Капак 24см и 28см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Сет за готвење неопходен за секој готвач

Delimano Stone Legend CopperLUX Master сетот се состои од различни садови за готвење кои се неопходни во секоја кујна за подготовка на различни јадења.

Внатрешната облога е нелеплива, додека пак надворешната е со честички бакар и камен кои брзо се загреваат и ја постепено ја ослободуваат топлината во храната. Сите садови од овој сет се безбедни за во рерна на температура до 250°C. 

Што добивате во сетот?

 • Stone legend CopperLUX тава за пржење 24см

 • Stone legend CopperLUX тава за пржење 28см

 • Stone legend CopperLUX тава за палачинки

 • Stone legend CopperLUX лонец 24см

 • Stone legend CopperLUX округла тава 28см

 • Stone legend CopperLUX ростер 40x25см

 • Stone legend CopperLUX капак 24см

 • Stone legend CopperLUX капак 28см

Иновативни материјали за едноставно, здраво готвење

Магијата на неверојатниот Delimano Stone Legend CopperLUX Master сет се крие во неговата QuanTanium облога со честички од титаниум, бакар и камен. Титаниумот ја зајакнува облогата, каменот постепено ја ослободува топлината во храната, додека пак бакарот се загрева побрзо и троши помалку енергија.  

Одлични карактеристики за готвење

Садовите за готвење од Delimano Stone Legend CopperLUX Master сетот се направени од неверојатни материјали кои се еколошки и не се токсични (100% без PFOA). Материјалите се отпорни на гребење и не дозволуваат хемикалии да навлегуваат во храната, што значи дека овие садови можете да ги користите и со метален прибор. Благодарение на нелепливата облога ќе готвите со само една капка масло.

Уживајте во традиционалниот вкус на храна зготвена на вистински камен

Готвењето во садови со честички камен и дава на храната традиционален богат вкус.  

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите типови на рингли, вклучувајќи и индукциски.
 • Благодарение на магнетните карактериситки, таа многу брзо се загрева и на пониска температура. Заштедете и до 20% енергија. 
 • Готвење на средна температура за максимални резултати.
 • Безбедна за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пече на 840°C).
 • Гответе само со капка масло.
 • Нелеплива.
 • Произведена во Шпанија.

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал. Садовите за готвење кои имаат челик се постабилни затоа што се потешки. Челикот ја задржува топлината и е одличен за садови во кои подолго се готви.

 • Зошто емајл?

  Го штити челикот затоа што е структура која не се менува при допир на хемиски средства. Емајлот е долготраен и брзо ја спроведува топлината. Дополнително тој е природно нелеплива облога.  

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички камен и бакар?

  Побрзо готвење, помалку потрошена енергија, готвење без масло на нелеплива подлога отпорна на гребење!     

Изглед на Stone Legend Copperlux садовите за готвење:

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој – обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога

 

1
2
3
4
5
6
7
8

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star