Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

Delimano CopperLUX Гранде Сет

Photo
Video
-28%

Високо - квалитетни материјали за високо - квалитетно готвење

Stone Legend Copperlux линијата од Делимано е изработена од материјали со неверојатен квалитет за полесно готвење.

 • Честичките бакар брзо се загреваат, па на садовите им е потребна многу помалку енергија за одлично зготвени состојки.
 • Нелепливи и отпорни на гребаници.
 • Можат да се користат на сите рерни, вклучувајќи и индукција.
Delimano CopperLUX Гранде Сет

Редовна цена: 9.050,00 ден.


Специјална цена: 6.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Високо - квалитетни материјали за високо - квалитетно готвење

Stone Legend Copperlux линијата од Делимано е изработена од материјали со неверојатен квалитет за полесно готвење.

 • Честичките бакар брзо се загреваат, па на садовите им е потребна многу помалку енергија за одлично зготвени состојки.
 • Нелепливи и отпорни на гребаници.
 • Можат да се користат на сите рерни, вклучувајќи и индукција.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Основен сет за секоја кујна

Delimano Stone Legend CopperLUX Grande сетот ги содржи сите тави и лонци за готвење кои ги имаме во нашата понуда. Идеален е за сите семејства. Тој е се што ви е потребно за да ги подготвите сите оброци кои ги сакате.

Што добивате во сетот?

 • CopperLUX Ростер тава ова е еден од садовите за готвење кои најмногу ги користиме во кујната: за печење месо, риба, лазањи, леб, пити и многу повеќе!

 • Во големата CopperLUX тава за пржење ќе можете да подготвувате зеленчук, јајца, месо. Ќе ја користите за појадок, вечера како и за многу голем избор на ужинки. А со CopperLUX капакот јадењата ќе го задржат својот природен вкус и кујната ќе остане чиста.

 • Со CopperLUX Лонецот 28 см. ќе подготвувате разновидни супи и чорби. Тој е исто така идеален и за подготовка на ориз и зеленчук на пареа. Овој лонец е доволно голем за да ги задоволи потребите и на најголемите семејства!

 • CopperLUX округлата тава 28 см. со капак е одлична за печење на се од главно јадење до десерт!

Иновативни материјали за поедноставно и поздраво готвење

Магијата на Stone Legend Copperlux Grande сетот од Делимано е во QuanTanium облогата со честички титаниум, камен и бакар. Честичките титаниум ја зајакнуваат облогата, каменот полека ја ослободува топлината со што се задржуваат сите хранливи состојки и природни вкусови на храната, а бакарот побрзо загрева за помала потрошувачка на електрична енергија додека готвите.

Одлични карактеристики

Материјалите од кои се направени овие садови за готвење се еколошки, нетоксични, отпорни на гребење и нелепливи.

Уживајте во традиционалниот вкус на храна зготвена на вистински камен

Садовите со честички од вистински камен во текот на готвењето не само што постепено ја ослободуваат топлината во храната, туку и ви го нудат богатиот вкус кој го добивате при традиционалното готвење на вистински камен што секако ќе ги воодушеви вашите гости.

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите видови на рингли, вклучувајќи и такви на индукција
 • Благодарение на магнетните карактеристики, облогата се загрева многу брзо и на пониска температура. Заштедете и до 20% енергија.
 • Можност за готвење на средна температура, за максимални резултати.
 • Безбедни за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пали на 840°C).
 • Овозможува готвење со само една капка масло.
 • Нелеплива.
 • Произведено во Шпанија.

ЧПП

 • Зошто челик?

  Цврсти и долготрајни материјали. Тавите и лонците кои имаат челик се постабилни затоа што се потешки. Челикот е познат по тоа дека ја задржува топлината и затоа што е идеален за јадења кои се готват подолг временски период.

 • Зошто емајл?

  Го заштитува челикот со стаклен слој, комбинација од цврстина и способност за неменување при хемиски реакции. Емајлот е неверојатно долготраен и брзо ја спроведува топлината. Благодарение на непорозната површина, тој е природно нелеплив материјал.

 • Зошто Whitford QuanTanium облогата со честички камен и бакар?

  За идеални нелепливи способност и отпорност на гребење, што обезбедува готвење без маснотии и употреба на метален прибор со садовите. И уште поголема спроводливост на топлина - за побрзо готвење и помалку потрошена енергија!

Изглед на Stone Legend Copperlux садовите за готвење:

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој – обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star