Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend Copperlux Дуплекс тава

Photo
Video
-50%

Нова тава од линијата на Stone Legend Copperlux и тоа не обична туку Дуплекс тава. Тоа се 2 тави за пржење, кои се спојуваат во една, двојна тава! Двете тави од 24 сантиметри може да ги користите како одделни тави за пржење. Но, специјалниот механизам за заклучување, ви овозможува да ги поврзете тавите и да имате двојна тава, која потоа треба само да ја превртите.

Delimano Stone Legend Copperlux Дуплекс тава

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.495,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Нова тава од линијата на Stone Legend Copperlux и тоа не обична туку Дуплекс тава. Тоа се 2 тави за пржење, кои се спојуваат во една, двојна тава! Двете тави од 24 сантиметри може да ги користите како одделни тави за пржење. Но, специјалниот механизам за заклучување, ви овозможува да ги поврзете тавите и да имате двојна тава, која потоа треба само да ја превртите.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дуплекс тава - завршува двојно повеќе работа за кратко време!

 • 3во1 –добијте 2 посебни тави за пржење 24 см. или една со затвроен систем за готвење
 • Земете две тави кои можат да се користат посебно или заедно како систем за готвење со низок притисок
 • Совршена за пржење со мешање без да се прави неред
 • Двете тави имаат плоча за готвење – едноставно превртете за време на процесот на готвење
 • Нелеплива површина, отпорна на гребнатини и други предност на CPLX линијата
 • Може да се користи на сите видови рингли вклучувајќи и индукција
 • Изработени во Шпанија

Како функционира?

Со Delimano Stone Legend CopperLUX Дуплекс тавата вие добивате 3 производи во едно, две индивидуални тави 24 см. и 1 затворен систем за готвење за совршени резултати од двете страни. Спремајте омлети, јајца на око, кобасици, ќебапи, риба...Гответе на едната страна, а потоа превртет од другата страна и продолжете. Вашите јадења ќе бдиат подготвени побргу, со повеќе сокови и вкус!

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал. Садовите за готвење кои содржат челик се потешки, што значи дека се постабилни. Челикот ја задржува топлината и е идеален за јадења кои подолго се подготвуваат.

 • Зошто емајл?

  Го заштитува челикот со структура слична на стакло која не се менува при било кој хемиски процес. Емајлот е долготраен и брзо ја распоредува топлината. Дополнително тој е нелеплив.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички камен и бакар?

  Со овие состојки ќе готвите побрзо, со помалку потрошена енергија. Исто така, благодарение на овој состав, овие садови за готвење се нелепливи и отпорни на гребење - со нив можете да користите и метален прибор.

Слоеви на садовите за готвење од линијата на Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој – обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star