Нема производи во вашата кошничка.

Ново Yellow Friday изненадување

Ново Yellow Friday изненадување - Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

 
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend Classic Голем сад за готвење 5л

Photo
Video

Подгответе вкусни оброци за целото семејство, со помош на овој издржлив сад за готвење од Delimano. Со капацитет од 5л, нелеплива Quantanium облога и конструкција од јаглероден челик и слој од енамел, овој неопходен сад може да се справи со големите задачи и може да се користи на сите видови шпорети и во рерна. Вклучува вграден термометар.

Delimano Stone Legend Classic Голем сад за готвење 5л
3.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 3
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Дополнителни информации
Кратко инфо

Подгответе вкусни оброци за целото семејство, со помош на овој издржлив сад за готвење од Delimano. Со капацитет од 5л, нелеплива Quantanium облога и конструкција од јаглероден челик и слој од енамел, овој неопходен сад може да се справи со големите задачи и може да се користи на сите видови шпорети и во рерна. Вклучува вграден термометар.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Голем сад за готвење од јаглероден челик

Подготовката на вечера за шест гладни лица ќе биде леснотија со овој Stone Legend Classic Голем сад за готвење. Не само што е одличен за подготовка на чорби, тој е совршен и за сѐ што би можеле да зготвите во класична рерна, вклучувајќи и печење леб. Има навистина одлична големина, 5 литарскиот капацитет и 26-те см во дијаметар овозможуваат во овој сад да можете да печете цела кокошка, мисирка или големо парче месо.

Delimano Stone Legend Classic Frypan

Испробајте ги сите рецепти кои ќе ги најдете

Од брзински тестенини до бавно готвена чорба, од деликатно, сочно печено месо, до свеж печен леб, овој Stone Legend Classi c Голем сад е совршен за готвење на најразлични јадења во еден сад.!

Delimano Stone Legend Classic Frypan

Со цврста облога за совршено искуство во готвењето

Садот е обложен со 3 слоја PPG QuanTanium облога која е тестирана од професионални готвачи. Садот ви овозможува да ја запечете вачата храна без да додавате масло, за поздрави и покрцкави резултати.

Совршен е за речиси сѐ: вкусни супи и чорби по рецептот на баба, модерни бавно готвени специјалитети, печено месо, оброци кои се подготвуваат во еден сад, тестенини, рижото, па дури и печење на леб или торта.

Delimano Stone Legend Classic Frypan

Уникатно задржување на топлината

Благодарение на неговата цилиндрична форма и јадрото од јаглероден челик, Stone Legend Classic Големиот сад за готвење, рамномеерно ја распределува топлината, додека неговиот капак нуди постојана, рамномерна и повеќенасочна топлина кон храната, со цел таа добро да се зготви внатре. Сега сите ваши јадења ќе имаат неверојатен вкус, подобро отколку што можете да си замислите.

Одговара на сите видови рерни (вклучувајќи и индукција) и е безбеден за употреба во рерна (до 230°C).

Delimano Stone Legend Classic Frypan

Совршено задржување на топлината

Штом ќе се загрее, на овој сад за готвење му е потребна само малку топлина за да постигне добри резултати, бидејќи материјалот од кој е изработен совршено ја задржува топлината. На ринглата, садот треба да се загрева на ниска до средна темпераетура. И благодарение на вградениот термометар, секогаш ќе ја знаете внатрешната температура на готвење..

Delimano Stone Legend Classic Frypan
Дополнителни информации

Технички информации

  • Материјал: јаглероден челик, енамел, нелеплива, трослојна PPG QuanTanium облога
  • Капацитет: 5л, Ø 26 cm
  • Вграден термометар до 240°C
  • Дебелина на челикот: 1.8 мм (сад), 1.2 мм (капак)
  • Соодветен за сите шпорети, вклучувајќи и индукција
  • Безбеден за употреба во рерна до 230°C
  • Може да се мие во машина за садови
Delimano Stone Legend Classic Frypan

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star